Triumf drugiej drużyny Azotów w starciu rezerw

W Płocku swój mecz 9. kolejki rozgrywek grypy C I ligi piłkarzy ręcznych rozgrywali szczypiorniści Azotów II Puławy. Podopieczni Piotra Dropka mierzyli się z rezerwami Orlen Wisły. Niedzielna potyczka rozpoczęła się od prowadzenia gości 3:1. Puławianie szybko doprowadzili do remisu (4:4), a w kolejnym fragmencie zanotowali serię i już w 13. minucie prowadzili 8:4. Przyjezdni utrzymywali przewagę i w 21. minucie po skutecznym rzucie Macieja Abramowicza na tablicy wyników widniał rezultat 13:7 na ich korzyść. W końcówce pierwszej części płocczanie zniwelowali straty do trzech trafień (13:10), jednak reprezentanci Lubelszczyzny błyskawicznie odbudowali różnicę i schodzili na przerwę, prowadząc 16:10. W drugiej połowie zespół z Puław kontrolował przebieg spotkania i utrzymywał wyraźną przewagę, która wynosiła nawet dziewięć bramek (28:19). Ostatecznie goście wygrali 33:26, odnosząc drugie ligowe zwycięstwo w trwającym sezonie. Najskuteczniejszym zawodnikiem puławskiej ekipy był w tym spotkaniu Karol Przychodzeń, który pokonał bramkarzy rywali dziesięć razy. – Praktycznie cały mecz mieliśmy pod kontrolą. Zagraliśmy bardzo mądrze w obronie i w ataku pozycyjnym. Ponadto zaprezentowaliśmy się odważnie w kontrataku. W tym spotkaniu zagrali chłopcy, którzy jak dotąd trenowali z pierwszą drużyną. Mam tu na myśli Wojciecha Boruckiego, Kamila Koniecznego i Kacpra Adamczuka. Wrócili do drugiego zespołu i poradzili sobie z presją, jaka na nich ciążyła. Poprowadzili zawody w taki sposób, że kontrolowaliśmy spotkanie i nie było momentów przestoju, które zdarzały nam się w poprzednich meczach. Mam nadzieję, że będą zbierać doświadczenia w I-ligowym zespole, ale życzę im jak najszybszego debiutu w Superlidze. Chciałbym pogratulować chłopakom zwycięstwa na trudnym dla nas terenie, bo zespół z Płocka podobnie jak nasz tworzą młodzi i utalentowani zawodnicy. Moja drużyna zagrała równo

i bez słabszych momentów – wyjaśnia szkoleniowiec Azotów II Puławy Piotr Dropek.

W następnej kolejce Orlen Wisła II Płock zagra na wyjeździe z KS Uniwersytetem Radom (5 grudnia, 18:00). Natomiast Azoty II Puławy podejmą AZS AWF Biała Podlaska (5 grudnia, 16:00).

Orlen Wisła II Płock – Azoty II Puławy 26:33 (10:16)

Orlen Wisła II: Rybicki, Kozłowski – Helwak 8, Witkowski 7, Sowul 4, Brzeziński 4, Zadrożny 1, Wawszczak 1, Mokrzki 1, O. Niedzielski, Goleniewski, Dybiec, Wiśniewski.

Azoty II: Borucki, Wiejak, Stachowiak – Przychodzeń 10, Konieczny 6, Adamczuk 5, Antoniak 4, Szewczyk 3, Flont 2, Baranowski 2, Abramowicz 1, Batyra, Sekuła.

Kary: 12 minut (Konrad Brzeziński x2, Oskar Niedzielski, Kacper Wawszczak, Leon Sowul, Mateusz Dybiec) – 12 minut (Mateusz Flont x2, Dominik Szewczyk, Jędrzej Batyra, Dominik Antoniak, Kamil Konieczny).