Triumf Padwy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wynikiem 31:27 zakończyło się starcie MKS-u Padwy Zamość z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rozgrywane w ramach 11. kolejki rozgrywek grupy D I ligi piłkarzy ręcznych. Podopieczni Marcina Czerwonki bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Od stanu 3:3 reprezentanci Lubelszczyzny zanotowali serię sześciu trafień i w 14. minucie prowadzili 9:3. W kolejnym fragmencie gospodarze dążyli do zmniejszenia różnicy. W 25. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Macieja Jeżynę przewaga Padwy stopniała do trzech bramek (13:10). Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 17:12 na korzyść zamościan. W pierwszym kwadransie drugiej części przyjezdni powiększyli różnicę. W 45. minucie żółto-czerwoni prowadzili 26:18. Ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego rzuciła się do ataku i zniwelowała straty. W 51. minucie skuteczny rzut Sebastiana Włoskiewicz doprowadził do wyniku 27:23. Jednak szczypiorniści Padwy nie pozwolili na nerwową końcówkę i utrzymali przewagę do ostatniej syreny, wygrywając 31:27. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu był Hubert Obydź, który zapisał na swoim koncie siedem trafień. Na półmetku rywalizacji ekipa z Zamościa zajmuje drugie miejsce w I-ligowej tabeli. – W tym spotkaniu wreszcie wróciła zespołowość, czyli element, który pozwalał nam odnosić wiele zwycięstw. Wyszliśmy zmotywowani i pewni swoich umiejętności. Nie było opóźniania przez kozłowanie i od razu dynamika akcji zyskała na wartości. Mieliśmy rywala w miarę rozpracowanego i nasze przypuszczenia się sprawdziły. Moim zdaniem cały zespół zasłużył na pochwałę – powiedział klubowym mediom zamojskiego zespołu trener Padwy Marcin Czerwonka.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – MKS Padwa Zamość 27:31 (12:17)

KSZO: Piątkowski, Kijewski – Grabowski 6, Włoskiewicz 5, Chmielewski 4, Jeżyna 3, Kogutowicz 3, Falasa 2, Tkaczyk 1, Granat 1, Kowalczyk 1, Kłonica 1, Cukierski, Jagiełło, M. Sieniek.

MKS Padwa: Procho, Wnuk, Proć – Obydź 7, T. Fugiel 6, Szymański 5, Mchawrab 4, Małecki 4, Skiba 2, Puszkarski 2, Bajwoluk 1, Adamczuk, S. Fugiel, Kłoda.

Kary: 14 minut (Damian Falasa x3, Grzegorz Tkaczyk x2, Maciej Jeżyna x2) – 12 minut (Łukasz Szymański, Karol Małecki, Tomasz Fugiel, Hubert Obydź, Konrad Bajwoluk, Bartosz Skiba).