Turniej finałowy PGNiG Pucharu Polski odwołany!

MKS AZS UMCS Lublin

W dniach 3-4 października w lubelskiej hali Globus miało zostać rozegrane Final Four PGNiG Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Zawody zostały jednak odwołane z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 jednego z zawodników, który miał kontakt ze szczypiornistami, którzy w ten weekend rywalizowaliby o trofeum. Przypomnijmy, że w lubelskim turnieju miały wziąć udział Azoty Puławy, Łomża Vive Kielce, Orlen Wisła Płock oraz Górnik Zabrze.

OFICJALNY KOMUNIKAT UMIESZCZONY NA STRONIE ZWIĄZKU PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE:

Związek Piłki Ręcznej w Polsce informuje, że ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie zawodników PGNiG Puchar Polski w piłce ręcznej mężczyzn został odwołany. Powodem jest pozytywny wynik na COVID-19 u jednego z zawodników, który miał kontakt z tymi, którzy dziś mieli zagrać w finałach PGNiG Pucharu Polski w Lublinie.

– Mamy jeden przypadek zachorowania, ale nie możemy i nie chcemy nikogo narażać. Zdrowie i bezpieczeństwo zawodników jest absolutnym priorytetem – stąd podjęliśmy trudną, ale konieczną decyzję i zdecydowaliśmy o odwołaniu rozgrywek. Ta decyzja została skonsultowana z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej – informuje ZPRP.

U żadnego z zawodników, którzy dziś i jutro mieli zagrać w PGNiG Pucharze Polski, nie stwierdzono koronawirusa.

26 września w Warszawie zakończyło się Zgrupowanie Kadry Mężczyzn A i B. Do zakażenia COVID–19 najprawdopodobniej nie doszło na zgrupowaniu. Jeden z zawodników źle poczuł się kilka dni po jego zakończeniu. Wynik testu u zawodnika, który był zakwaterowany razem z zakażonym zawodnikiem, jest negatywny. Badania zostały wykonane wczoraj, wynik testu został podany dziś.

PGNiG Puchar Polski miał być rozegrany 3–4 października br. w Lublinie.

fot. Elbrus Studio

0 0 votes
Article Rating