UKS Olimpia Biała Podlaska przed startem sezonu 2019/2020

UKS Olimpia Biała Podlaska przed startem sezonu 2019/2020

W sobotę rywalizację na II-ligowych parkietach rozpoczną szczypiorniści UKS-u Olimpia Biała Podlaska. Podopieczni Marcina Stefańca podejmą w 1. kolejce rozgrywek zespół KS AZS AWF Warszawa. Oprócz stołecznej drużyny młodzi gracze z Białej Podlaskiej będą się mierzyć w II lidze grupie III B ze spadkowiczem z I ligi SPR-em ROKiS Radzymin, a także UMKS-em Trójka Ostrołęka, Stowarzyszeniem Bestios Białystok, KS Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka oraz SPR-em Nowe Piekuty. Przed pierwszym spotkaniem zapytaliśmy szkoleniowca Olimpii m.in. o okres przygotowawczy i cele na kampanię 2019/2020.

O przygotowaniach do nowego sezonu:

Marcin Stefaniec (trener UKS-u Olimpia Biała Podlaska): Już po zakończeniu poprzedniego sezonu moi zawodnicy mieli do wykonania program siłowy, także dosyć wcześnie rozpoczęliśmy przygotowania. Pod koniec lipca wyjechaliśmy na obóz przygotowawczy do Łeby. Później trenowaliśmy u siebie, przeprowadzając jeden lub dwa treningi dziennie. Przed startem rozgrywek ligowych wzięliśmy udział w dwóch turniejach towarzyskich. Rozegraliśmy trzy mecze i zwyciężyliśmy w zawodach w Dąbrowie Białostockiej. W Zamościu zagraliśmy cztery spotkania i zakończyliśmy rywalizację na drugim miejscu. Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Mamy w drużynie kilka drobnych kontuzji, ale myślę, że się z tego wygrzebiemy.

O wynikach sparingów:

Marcin Stefaniec: Uważam, że rezultaty gier kontrolnych są sprawą drugorzędną. Jednak wynik nie wziął się z niczego i był efektem dobrej gry. Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z dwóch turniejów, które rozegraliśmy.

O pierwszym meczu (z KS AZS AWF Warszawa): 

Marcin Stefaniec: Przede wszystkim spodziewam się dobrego spotkania. Chciałbym, żeby forma moich graczy była coraz wyższa. Liczę na to, że przed własną publicznością uda nam się urwać punkty w tej konfrontacji.

O celach: 

Marcin Stefaniec: W II lidze chcielibyśmy awansować do grupy mistrzowskiej i znaleźć się wśród ośmiu najlepszych zespołów. Natomiast celem na Mistrzostwa Polski Juniorów jest złoty medal i zwycięstwo w tych rozgrywkach.

MIEJSCA UKS-U OLIMPIA BIAŁA PODLASKA W PRZEDSEZONOWYCH TURNIEJACH TOWARZYSKICH

I miejsce w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza Dąbrowy Białostockiej
II miejsce w Turnieju “O Buławę Hetmańską” w Zamościu


LETNIE TRANSFERY UKS-U OLIMPIA BIAŁA PODLASKA

Odeszli: Kacper Leszczuk (koniec kariery)

Przyszli: Michał Olichwiruk (powrót po kontuzji), Patryk Melańczuk (przeniesienie z drużyny młodszego rocznika)


KADRA UKS-U OLIMPIA BIAŁA PODLASKA NA SEZON 2019/2020

Bramkarze: Hubert Niedzielski, Jakub Polak, Jakub Stroiński
Rozgrywający: Jakub Grochowski, Jakub Jaszczuk, Daniel Kobyliński, Michał Olichwiruk, Patryk Melańczuk, Jakub Polok, Jakub Tarasiuk
Skrzydłowi: Piotr Cielecki, Dawid Fic, Patryk Lewczuk, Gabriel Olichwiruk, Jakub Szyszko
Obrotowi: Marcin Michalczuk, Kacper Winnicki.

fot. UKS Olimpia Biała Podlaska (archiwum)