UKS Olimpia Biała Podlaska rozgromił SPR Nowe Piekuty

Szczypiorniści UKS-u Olimpia Biała Podlaska w weekend odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem podopieczni Marcina Stefańca w pokonanym polu zostawili SPR Nowe Piekuty. Sobotni mecz był wyrównany tylko przez początkowe jego fragmenty. Wtedy to gospodarze rzucili dziesięć bramek, nie tracąc żadnej. W dalszych partiach spotkania bialczanie konsekwentnie powiększali swoją przewagę, a wielką cegłę do wygranej dołożył Jakub Polok, który aż jedenascie razy pokonywał bramkarza rywali. – Kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu była dobra obrona, skuteczna kontra i konsekwencja chłopaków od pierwszej do ostatniej minuty. Spełniliśmy wszystkie przedmeczowe założenia. Różne przećwiczone warianty zaskoczyły i przyniosło to efekt w postaci tak zdecydowanego zwycięstwa. Wynik był już właściwie przesądzony po pierwszej połowie – mówił po tym starciu Marek Kubiszewski, asystent trenera Marcina Stefańca.

W następnej kolejce UKS Olimpia Biała Podlaska zagra na wyjeździe z UMKS Trójka Ostrołęka (26 października, 15:00)

UKS Olimpia Biała Podlaska – SPR Nowe Piekuty 41:24 (23:9)

UKS: Stroiński, Niedzielski – Polok 11, Cielecki 8, Olichwiruk 6, Fic 4, Tarasiuk 4, Grochowski 4, Szyszko 2, Michalczuk 1, Winnicki 1, Jaszczuk, Lewczuk, Kobyliński.

SPR: S. Roszkowski, K. Niemyjski, A. Niemyjski – Piekutowski 6, Gumieniak 5, Pruszyński 3, Daciuk 2, Krassowski 2, Werpachowski 2, R.Kostro 2, Bartosiak 2, Jankowski, K,Roszkowski, A. Kostro, Brzozowski, Markowski.

Kary: 4 minuty (Jakub Szyszko, Jakub Tarasiuk) – 6 minut (Marcin Piekutowski 2x, Arkadiusz Gumieniak).