UKS Olimpia Biała Podlaska w najlepszej szesnastce Mistrzostw Polski Juniorów!

W dniach 1-3 lutego w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej odbył się turniej będący pierwszym etapem mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. Oprócz gospodarzy, UKS-u Olimpia Biała Podlaska w trzydniowych zawodach wzięły udział: TS Siemiatycze, SKS Kusy Kraków i UKS Juvenia Rzeszów. Rozgrywki rozpoczęło starcie ekip z Siemiatycz i Rzeszowa. Lepsi okazali się reprezentanci Podlasia, wygrywając 26:21. W drugim piątkowym spotkaniu UKS Olimpia Biała Podlaska podejmowała zespół z Krakowa. Drużyna z Małopolski prowadziła w pierwszej połowie nawet 10:4, ale podopieczni Marcina Stefańca odrobili straty jeszcze przed przerwą, a po zmianie stron odskoczyli rywalom, wygrywając ostatecznie 34:26. Drugi dzień rozpoczął się od meczu SKS-u Kusy Kraków i TS-u Siemiatycze. Podlaska drużyna miała przewagę trzech trafień (23:20), lecz gracze z Krakowa odrobili straty, a spotkanie zakończyło się remisem po 26. W konkursie “siódemek” górą byli krakowianie. Zwycięstwo odnieśli również szczypiorniści z Białej Podlaskiej, którzy okazali się wyraźnie lepsi od rzeszowskiej Juvenii (40:16). Ostatni dzień turnieju to pewne zwycięstwa SKS-u Kusy Kraków nad UKS-em Juvenia Rzeszów (36:20) i UKS-u Olimpii Biała Podlaska nad TS-em Siemiatycze (36:18). Awans do kolejnego etapu uzyskali gospodarze i zespół z Krakowa. Królem strzelców turnieju został Jakub Polok. Rozgrywający Olimpii rzucił w trzech meczach 29 bramek. Najlepszym bramkarzem zawodów wybrano golkipera ekipy z Białej Podlaskiej Jakuba Stroińskiego. Turniej 1/8 finału mistrzostw Polski juniorów odbędzie się w dniach 15-17 lutego w Płocku. O awans do najlepszej ósemki mistrzostw UKS Olimpia powalczy z KS Szczypiorniak Olsztyn, MKS CKS – SMS Szczecin i Orlen Wisła Płock.