UKS Olimpia Biała Podlaska wrócił do rozgrywek ligowych i wygrał w Siemiatyczach

W zaległym meczu 1. kolejki grupy III niemistrzowskiej II ligi piłki ręcznej mężczyzn szczypiorniści UKS-u Olimpia Biała Podlaska pokonali na wyjeździe TS Siemiatycze 37:29. Przyjezdni już w 6. minucie wyszli na prowadzenie 5:2, lecz reprezentanci Podlasia odrobili straty, doprowadzając w 11. minucie do remisu po sześć. Gracze z Białej Podlaskiej odpowiedzieli serią czterech trafień z rzędu i już trzy minuty później prowadzili 10:6. Gospodarze próbowali zniwelować straty, ale gracze Olimpii nie dali sobie odebrać prowadzenia. Po pierwszej połowie goście mieli pięć bramek przewagi (19:14). W drugiej części meczu szósty zespół tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Juniorów kontrolował przebieg spotkania, utrzymując bezpieczną przewagę. Ostatecznie drużyna z Białej Podlaskiej zwyciężyła różnicą ośmiu trafień (37:29). Najskuteczniejszymi graczami UKS-u Olimpii w tym meczu byli Daniel Kobyliński i Jakub Polok. Obaj zapisali na swoim koncie po osiem bramek. Kolejne spotkanie w rozgrywkach drugiej ligi podopieczni Marcina Stefańca rozegrają w najbliższą sobotę. Młodzi gracze z Białej Podlaskiej podejmą Bestios Białystok.

TS Siemiatycze – UKS Olimpia Biała Podlaska 29:37 (14:19)

TS: Niesterowicz – Bartosiak 8, Kałucki 6, Daciuk 5, Mikowski 4, Stasiuk 3, Żuk 2, Sztuk 1, Jarocki, Jaroszewicz.

UKS Olimpia: Stroiński, Niedzielski – Kobyliński 8, Polok 8, Szyszko 6, M. Olichwiruk 5, G. Olichwiruk 4, Fic 3, Jaszczuk 2, Tarasiuk 1, Cielecki, Michalczuk, Winnicki.