UKS Olimpia Biała Podlaska wykonał kolejny krok w Mistrzostwach Polski Juniorów

UKS Olimpia Biała Podlaska wykonał kolejny krok w Mistrzostwach Polski Juniorów

Własna hala okazała się szczęśliwa dla zawodników UKS-u Olimpia Biała Podlaska. Zespół prowadzony przez Marcina Stefańca triumfował w rozgrywanym w Białej Podlaskiej turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów i wywalczył awans do kolejnej fazy zmagań. O sile młodych bialczan może świadczyć fakt, że zapewnili sobie promocję do następnego etapu już przed ostatnim spotkaniem turnieju. Na otwarcie zawodów w bialskopodlaskiej hali zagrały ze sobą zespoły SKS-u Kusy Kraków i MKS-u PM MPEC Tarnów. Po rzutach karnych górą z tego pojedynku wyszli zawodnicy z Krakowa. Później na parkiet po raz pierwszy wybiegli gracze Olimpii, którzy zmierzyli się z MKS-em MOS Wrocław i odnieśli pewne zwycięstwo. Kolejnego dnia rywalizacja rozpoczęła się od pojedynku szczypiornistów z Wrocławia i Krakowa. Po tej konfrontacji punkty na swoje konto dopisali gracze z Dolnego Śląska. Sobotnie granie zakończyła zdecydowana wygrana podopiecznych Marcina Stefańca, którzy nie pozostawili złudzeń MKS-owi PM MPEC Tarnów i zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Niedziela była dniem ostatecznych rozstrzygnięć. Pewni awansu gospodarze wygrali po rzutach karnych z ekipą z Krakowa, a szczypiorniści z Wrocławia pokonali drużynę z Tarnowa, również zapewniając sobie promocję do turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów. O Final Four młodzi szczypiorniści z Białej Podlaskiej powalczą w dniach 28 lutego – 1 marca w Gdańsku, gdzie zmierzą się z dwoma ekipami Energi Wybrzeża Gdańsk i Azotami Puławy.

KOMENTARZ TRENERA

Marcin Stefaniec: – Zrealizowaliśmy cel, jakim był awans do 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Wygraliśmy wszystkie trzy mecze. Po dwóch pierwszych starciach zapewniliśmy już sobie awans, także to trzecie spotkanie było już mniej ważne, ale dobrze, że również w nim odnieśliśmy zwycięstwo. Myślę, że o naszym triumfie zaważyła obrona i kontratak. Jednak mamy jeszcze sporo do poprawy w ataku pozycyjnym i w bramce. Sądzę, że jesteśmy w stanie skorygować to w najbliższych dniach. Naszym celem na następny turniej jest awans do Final Four.


WYNIKI TURNIEJU 1/8 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W BIAŁEJ PODLASKIEJ:

Piątek

SKS Kusy Kraków – MKS PM MPEC Tarnów 28:28 (17:11) rzuty karne: 4:2

UKS Olimpia Biała Podlaska – MKS MOS Wrocław 38:32 (19:17)

UKS Olimpia: Stroiński, Polak, Niedzielski – Jaszczuk 11, Polok 10, Szyszko 6, G. Olichwiruk 4, Grochowski 3, M. Olichwiruk 2, Lewczuk 1, Fic 1, Cielecki, Michalczuk, Tarasiuk, Winnicki, Kobyliński.

MKS MOS: Pająk, Śliwiński – Wojtala 6, Kołodziejczyk 5, Okapa 4, Krupiarz 4, Gładkowski 4, Feliszek 4, Michalak 3, Tomczak 2, Szymuś, Stopiński, Hałka.

Kary: 4 minuty (Gabriel Olichwiruk, Daniel Kobyliński) – 6 minut (Tomasz Kołodziejczyk, Kamil Szymuś, Grzegorz Stopiński).
Czerwona kartka: Grzegorz Stopiński 18′

Sobota

MKS MOS Wrocław – SKS Kusy Kraków 27:26 (18:11)

UKS Olimpia Biała Podlaska – MKS PM MPEC Tarnów 41:27 (20:13)

UKS Olimpia: Stroiński, Polak, Niedzielski – G. Olichwiruk 8, Szyszko 8, Polok 7, Kobyliński 5, Cielecki 3, M. Olichwiruk 3, Jaszczuk 2, Winnicki 2, Konieczny 1, Michalczuk 1, Tarasiuk 1, Fic, Grochowski.

MKS PM: Chłopek, Hołda – Mróz 10, Klamrzyński 5, Kwarciński 4, Wątroba 3, Wajda 2, Kociuba 1, Mądel 1, Kamysz 1, Małek, Piska.

Kary:

Niedziela

MKS PM MPEC Tarnów – MKS MOS Wrocław 29:30 (15:12)

UKS Olimpia Biała Podlaska – SKS Kusy Kraków 30:30 (14:15) rzuty karne 5:4

UKS Olimpia: Stroiński 1, Niedzielski – G. Olichwiruk 6, Jaszczuk 4, Cielecki 4, Polok 4, Grochowski 4, Fic 2, Szyszko 2, Lewczuk 1, M. Olichwiruk 1, Kobyliński 1, Michalczuk, Tarasiuk, Winnicki.

SKS Kusy: Peroński – Dębski 13, Szpakowski 3, Szydło 3, Łazarczyk 3, Kaczor 3, Smagowicz 2, T. Szeląg 2, Wrona 1, Walczyk, K. Szeląg, Góra, Skalski, Węgiel.

Kary: 2 minuty (Jakub Grochowski) – 6 minut (Patryk Walczyk x2, Kamil Szeląg).


KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU 1/8 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W BIAŁEJ PODLASKIEJ:

1. UKS Olimpia Biała Podlaska
2. MKS MOS Wrocław
3. SKS Kusy Kraków
4. MKS PM MPEC Tarnów

fot. Kazimierz Chmiel (archiwum)