Olimpia Biała Podlaska górą nad rywalami po wyrównanym spotkaniu

Drugie zwycięstwo w swoim drugim meczu odnieśli zawodnicy UKS-u Olimpia Biała Podlaska. Tym razem podopieczni Marcina Stefańca pokonali na własnym parkiecie KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 28:27. Sobotnie spotkanie od początku do końca było wyrównane, a żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na bezpieczny dystans. Najbardziej nerwowo zrobiło się w samej końcówce, gdy gościom udało się wyrównać. Wtedy jednak gospodarze pokazali charakter i zdobyli bramkę, która ostatecznie zapewniła im wygraną. – Cieszymy się ze zwycięstwa, które nie przyszło łatwo. Dosyć dobrze staliśmy w obronie, ale słabo biegaliśmy, a w ataku przestrzeliliśmy wiele rzutów. Dlatego ten mecz oscylował w granicach remisu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa i ze zdobycia kolejnych punktów, lecz teraz już skupiamy się na następnym spotkaniu – zaznacza trener Olimpii.

W następnej kolejce UKS Olimpia Biała Podlaska podejmie SPR ROKiS Radzymin (6 października, 13:30)

UKS Olimpia Biała Podlaska – KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 28:27 (14:12)

UKS: Polak, Niedzielski, Stroiński – Polok 8, Cielecki 4, Szyszko 4, Tarasiuk 3, Kobyliński 3, Jaszczuk 2, M. Olichwiruk 2, G. Olichwiruk 1, Grochowski 1, Fic, Michalczuk, Winnicki.

KS: Kiedysz, Maksymowicz – Łabieniec 7, Bruszewski 6, Jurgilewicz 5, Dziemiach 5, Pers 3, Lewkowicz 1, Tryzna, Kozłowski, Szczęsnowicz.

Kary: 10 minut (Jakub Jaszczuk, Jakub Tarasiuk, Jakub Grochowski x2, Michał Olichwiruk) – 6 minut (Mateusz Łabieniec, Adam Lewkowicz, Wojciech Kozłowski).