Zawodniczki MKS-u AZS UMCS Lublin po pierwszych treningach

Zawodniczki MKS-u AZS UMCS Lublin po pierwszych treningach

Do nowego sezonu przygotowują się już szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin. Podopieczne Patryka Maliszewskiego do nadchodzącej kampanii przystąpią w zmienionym składzie, a podczas pierwszych treningów skupiały się przygotowaniu fizycznym oraz na budowie kolektywu. 

– Mamy szereg nowych zawodniczek i musimy się zintegrować. Oczywiście na początku pracujemy także nad siłą i wydolnością – mówi Patryk Maliszewski.

Po zakończonym sezonie zespół z Lublina opuściły: Jagoda Lasek (Varsovia Warszawa), Karolina Gruszecka Agata Nazar (zakończyły kariery) oraz Dorota Pękalska. Natomiast przerwa w grze związana z operacją kolana czeka Patrycję Szyszkowską Angelikę Wojdyło. W ich miejsce do drużyny dołączyły nowe piłkarki ręczne. – Mówimy o młodych dziewczynach, właściwie jeszcze juniorkach. Dwie z nich: bramkarka i rozgrywająca dołączyły do nas z naszego II-ligowego zespołu, także nie są one jeszcze studentkami, ale już są podłączone pod naszą ekipę. Oprócz nich dwie dziewczyny przyszły z II-ligowca z Rzeszowa. Jedna gra na pozycji obrotowej, a druga występuje jako leworęczna skrzydłowa. Z zespołu juniorskiego Korony Handball Kielce dołączyła do nas rozgrywająca, a z Ukrainy wzmocniła nas zawodniczka, która również zwiększy rywalizację na pozycji rozgrywającej – relacjonuje trener lubelskiego teamu.

W najbliższy weekend zawodniczki MKS-u AZS UMCS Lublin rozegrają dwumecz z SPR Handball Rzeszów.

fot. Michał Piłat (archiwum)