Zdecydowane zwycięstwo akademików z Białej Podlaskiej

Szóste ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021 odnieśli szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska. W 11. kolejce rozgrywek grupy C I ligi piłki ręcznej mężczyzn akademicy pokonali we własnej hali KS Uniwersytet Radom 30:20. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się nieźle dla gospodarzy. W 11. minucie po trafieniu Jakuba Poloka ekipa z Białej Podlaskiej prowadziła 6:3. W kolejnych akcjach reprezentanci Lubelszczyzny powiększali swoją przewagę. W 17. minucie po skutecznym rzucie Marcina Stefańca różnica wynosiła już pięć trafień na korzyść miejscowych (10:5). W końcówce pierwszej części biało-zieloni odskoczyli rywalom z Radomia i schodzili na przerwę, prowadząc 17:9. Akademicy z Białej Podlaskiej kontrolowali grę w drugiej połowie, utrzymując korzystny wynik, a nawet powiększając przewagę, która w 43. minucie wynosiła trzynaście bramek (24:11). Ostatecznie reprezentanci Lubelszczyzny wygrali 30:20. – W tym spotkaniu od początku do końca mieliśmy wyraźną przewagę. Kontrolowaliśmy grę i w żadnym momencie wynik nie był zagrożony. Uczciwie przyznam, że chcieliśmy się odbudować po ostatniej porażce, której nie zakładaliśmy (przegrana z Azotami II Puławy 28:30 – przyp. red.). Chcemy, żeby ta wygrana była początkiem długiej serii, w której trakcie będziemy zdobywać punkty. Jeśli chodzi o pierwszą połowę sezonu, to wiedzieliśmy, że w meczach na szczycie może być trudno, tym bardziej że dwa z nich rozgrywaliśmy na wyjeździe. Natomiast jesteśmy trochę zawiedzeni porażką u siebie z MKS-em Wieluń. Liczyliśmy na to, że wygramy dwa mecze więcej i będziemy musieli to nadrobić w kolejnej rundzie – podsumowuje szkoleniowiec AZS-u AWF Biała Podlaska Sławomir Bodasiński.

AZS AWF Biała Podlaska – KS Uniwersytet Radom 30:20 (17:9)

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski, Niedzielski – Stefaniec 5, Polok 5, Urbaniak 5, Bekisz 4, Kandora 3, Maksymczuk 2, Łazarczyk 2, Darafeyeu 2, Niedzielenko 1, Mazur 1, Kozycz, Ziółkowski.

KS Uniwersytet: Markowski, Brewczyński – Gruszczyński 5, Banaczek 5, Miecznikowski 3, Kubajka 3, Sikora 2, Maszczyński 1, Kordos 1, Wasik, Kiraga, Pawelec, Misalski, Kwiecień.

Kary: 10 minut (Kamil Kozycz x2, Patryk Niedzielenko, Pavel Darafeyeu, Michał Bekisz) – 4 minuty (Patryk Wasik, Adrian Gruszczyński).