Medale pływaków z województwa lubelskiego na Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców

Medale pływaków z województwa lubelskiego na Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców

W dniach 19-22 grudnia w Łodzi odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Dla zawodników AZS UMCS Lublin była to kolejna okazja do udowodnienia, że są jedną z najlepszych pływackich ekip w kraju. Dziewięć medali wystarczyło, by uplasować się na 5. pozycji w klasyfikacji drużynowej. Duża w tym zasługa Jana Świtkowskiego, który zgarnął dwa złote i dwa srebrne krążki, jednocześnie na dystansie 100 metrów stylem zmiennym pobił rekord Polski seniorów. Prócz akademików udział w zawodach wzięły takie drużyny z regionu jak: AZS-AWF Biała Podlaska, Avia Świdnik, Fala Kraśnik, Orka Zamość, Olimpia Lublin, Skarpa Lublin czy Wisła Puławy.

ZGŁOSZENI ZAWODNICY Z WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

105 – KU AZS UMCS Lublin (58 mężczyzn i 47 kobiet)
45 – UKS Skarpa Lublin (26 mężczyzn i 19 kobiet)
24 – KS AZS-AWF Biała Podlaska (19 mężczyzn i 5 kobiet)
13 – KP Avia Świdnik (wszyscy mężczyźni)
12 – KS Wisła Puławy (9 mężczyzn i 3 kobiety)
4 – Uczniowski Klub Pływacki Fala Kraśnik (wszyscy mężczyźni)
3 – UKS Orka Zamość (wszyscy mężczyźni)
1 – KS Olimpia Lublin (kobieta)


MEDALE REPREZENTANTÓW WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W SZTAFECIE

KU AZS UMCS LUBLIN

– 2. miejsce sztafety 4 x 200 metrów stylem dowolnym w składzie: Julia Adamczyk, Kamila Andrzejewska, Wiktoria Samuła, Zuzanna Rabiniak (20 grudnia/z czasem 8:12.53) SREBRO
– 2. miejsce sztafety 4 x 100 metrów stylem zmiennym w składzie: Julia Adamczyk, Wiktoria Czarnecka, Zuzanna Rabiniak, Wiktoria Samuła (22 grudnia/4:08.54) SREBRO


WYNIKI INDYWIDUALNE REPREZENTANTÓW WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W FINAŁACH POSZCZEGÓLNYCH KONKURENCJI 

KU AZS UMCS LUBLIN

Julia Adamczyk

– 5. miejsce na 400 metrów stylem zmiennym (22 grudnia/4:49.98)
– 10. miejsce na 400 metrów stylem dowolnym (20 grudnia/4:24.38)
– dyskwalifikacja na 200 metrów stylem zmiennym (19 grudnia/za niejednoczesne dotknięcie ściany dłońmi przy nawrocie)

Kamila Andrzejewska

– 5. miejsce na 200 metrów stylem motylkowym (19 grudnia/2:14.94)
– 5. miejsce na 400 metrów stylem dowolnym (20 grudnia/4:15.73)
– 8. miejsce na 200 metrów stylem dowolnym (22 grudnia/2:01.18)

Kacper Borkowski

– 16. miejsce na 200 metrów stylem motylkowym (21 grudnia/2:02.55)

Kamil Bryła

– 7. miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym (19 grudnia/1:57.49)

Wiktoria Czarnecka

– 10. miejsce na 100 metrów stylem motylkowym (22 grudnia/1:01.79)

Konrad Czerniak

– 1. miejsce na 50 metrów stylem motylkowym (22 grudnia/22.92) ZŁOTO
– 2. miejsce na 50 metrów stylem dowolnym (19 grudnia/21:24) SREBRO
– 13. miejsce ex aequo z Mikołajem Łukawskim z Salosu Kielce na 200 metrów stylem dowolnym (22 grudnia/51.23)

Konrad Kadrow

– 12. miejsce na 200 metrów stylem klasycznym (22 grudnia/2:13.63)

Julia Łysakowska

– 20. miejsce na 200 metrów stylem dowolnym (22 grudnia/2:08.44)

Oliwier Paczyński

– 18. miejsce na 200 metrów stylem klasycznym (22 grudnia/2:16.67)

Zuzanna Rabiniak

– 15. miejsce na 200 metrów stylem dowolnym (22 grudnia/2:06.70)

Sandra Redner

– 17. miejsce na 200 metrów stylem motylkowym (19 grudnia/2:21.80)

Wiktoria Samuła

– 4. miejsce na 100 metrów stylem klasycznym (22 grudnia/1:08.74)
– 6. miejsce na 50 metrów stylem klasycznym (19 grudnia/32.31)
– 8. miejsce na 200 metrów stylem klasycznym (20 grudnia/2:29.89)
– 9. miejsce na 200 metrów stylem zmiennym (19 grudnia/2:22.66)

Jan Świtkowski

– 1. miejsce na 200 metrów stylem motylkowym (21 grudnia/1:53.64) ZŁOTO
– 1. miejsce i REKORD POLSKI SENIORÓW na 100 metrów stylem zmiennym (22 grudnia/52.21) ZŁOTO
– 2. miejsce na 200 metrów stylem dowolnym (22 grudnia/1:43.29) SREBRO
– 2. miejsce na 50 metrów stylem motylkowym (22 grudnia/22.93) SREBRO

Adam Szczerba

– 23. miejsce na 800 metrów stylem dowolnym (21 grudnia/8:20.38)

Jakub Walczysko

– 15. miejsce na 400 metrów stylem zmiennym (20 grudnia/4:24.88)

Weronika Żmuda

– 3. miejsce na 100 metrów stylem klasycznym (22 grudnia/1:08.56) BRĄZ
– 4. miejsce na 200 metrów stylem klasycznym (20 grudnia/2:27.11)

KS OLIMPIA LUBLIN

Aleksandra Wilczewska

– 7. miejsce na 400 metrów stylem zmiennym (22 grudnia/4:53.29)

UKS SKARPA LUBLIN

Stanisław Chałat

– 10. miejsce na 1500 metrów stylem dowolnym (20 grudnia/15:47.74)
– 15. miejsce na 800 metrów stylem dowolnym (21 grudnia/8:15.82)

Bartosz Małyska

– 9. miejsce na 1500 metrów stylem dowolnym (20 grudnia/15:43.04)
– 9. miejsce na 800 metrów stylem dowolnym (21 grudnia/8:08.94)

Alan Wawrzyńczak

– 19. miejsce na 400 metrów stylem zmiennym (20 grudnia/4:27.51)

KS WISŁA PUŁAWY

Bartłomiej Koncki

– 20. miejsce na 1500 metrów stylem dowolnym (20 grudnia/16:01.49)
– 33. miejsce na 800 metrów stylem dowolnym (21 grudnia/8:30.49)


KLASYFIKACJA MEDALOWA (złoto-srebro-brąz)

1. MKS Juvenia Wrocław (12 – 3 – 3)
2. AZS AWF Katowice (9 – 8 – 4)
3. KS Warta Poznań (5 – 4 –2)
4. AZS AWF Warszawa (4 – 4 –3)
5. KU AZS UMCS Lublin (3 – 5 –1).

fot. Marek Jachorek

0 0 vote
Article Rating