Baty w Rzeszowie. Szczęście było przy Podlasiu

Celem piłkarzy Podlasia Biała Podlaska przed meczem w Rzeszowie był co najmniej remis. Taki rezultat dawał podopiecznym Tomasza Złomańczuka pewne utrzymanie w III lidze, bez oglądania się na rywali. Drużyna z województwa lubelskiego swój plan zrealizowała tylko w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie Stal stłamsiła biało-zielono-żółto-czerwonych, strzelając im aż pięć bramek i tracąc przy tym jednego gola. Podlasie, dzięki korzystnym wynikom w innych spotkaniach, ostatecznie i tak zachowało miejsce w rozgrywkach.

Pierwsza połowa sobotniego meczu nie była zbyt ciekawa. Stal grała atakiem pozycyjnym, a goście liczyli na kontry. W 10. minucie rezultat otworzyć mógł Kamil Pajnowski, lecz z jego strzałem z bliskiej odległości poradził sobie Adam Wasiluk. Odpowiedzieć próbowali m.in. Piotr Ceglarz i Daniel Koczon, jednak na tablicy wyników wciąż było 0:0.

Na większe emocje trzeba było poczekać do drugiej odsłony. Bialczanie rozpoczęli grę z podwójną zmianą. Tomasza Nieścieruka zastąpił Kamil Dmowski, a za Jakuba Syryjczyka na murawie pojawił się Kamil Kocoł. Plan Tomasza Złomańczuka legł w gruzach w 49. minucie. Ze strzałem Wojciecha Reimana poradził sobie Maciej Zagórski, ale przy dobitce Kornela Kordasa był już bezradny. Przyjezdni nie zdołali się otrząsnąć, a było 2:0. Piłkę zbyt krótko wybił Mateusz Maciak, a bomba Rafała Kursy znalazła drogę do siatki. W 58. minucie Stal zadała kolejny cios. Tym razem ręce w geście triumfu uniósł Daniel Koczon. Rozpędzeni rzeszowianie na tym nie zamierzali poprzestać. W 67. minucie z wrzutki Arkadiusza Gila pożytek zrobił Wojciech Reiman, a dzieła zniszczenia w doliczonym czasie gry dopełnił Daniel Koczon. W międzyczasie bramkę dla gości zdobył Kamil Dmowski, ale było to jedynie trafienie na otarcie łez. Podlasie przegrało 1:5, lecz ostatecznie zachowało miejsce w rozgrywkach na przyszły sezon.

Stal Rzeszów – Podlasie Biała Podlaska 5:1 (0:0)
Bramki: Kornel Kordas 49′ Rafał Kursa 55′, Daniel Koczon 58′, 90+1′, Wojciech Reiman 67′ – Kamil Dmowski 80′

Podlasie: Zagórski – Andrzejuk, Maciak, Łakomy, Komar – Zabielski (70′ Dmitruk), Grajek (60′ Kruczyk), Nieścieruk (46′ Dmowski), Syryjczyk (46′ Kocoł), Pajnowski (70′ Kosieradzki) – Wojczuk.

Żółte kartki: Bartłomiej Wołowiec – Mateusz Łakomy