Podlasie tylko i aż z jednym punktem po konfrontacji z KSZO

Podlasie tylko i aż z jednym punktem po konfrontacji z KSZO

Po meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim sytuacja Podlasia Biała Podlaska w tabeli grupy IV III ligi wciąż wygląda nieciekawie. Wszystko to za sprawą kolejnego, piętnastego już remisu w tym sezonie. Podopieczni Tomasza Złomańczuka podzielili się punktami z tamtejszym KSZO i zapewne będą mocno trzymać kciuki za niedzielną wygraną Chełmianki. Zawodnicy Artura Bożyka zmierzą się z bezpośrednim rywalem bialczan w batalii o utrzymanie, czyli z Unią Tarnów.

KOMENTARZ TRENERA

Tomasz Złomańczuk: – Sam mecz był bardzo dobry w naszym wykonaniu, bo z takim zespołem jak KSZO nie można zdobyć punktu, grając słabo. Spotkanie miało dość otwarty charakter, z wieloma sytuacjami z jednej i z drugiej strony. Myślę, że gospodarze mieli więcej tych akcji, jednak my na pewno mieliśmy klarowniejsze i lepsze okazje. Przykładem tego była sytuacja sam na sam w wykonaniu Kamila Dmowskiego, który uderzył na bramkę z dziesiątego metra, a golkiper KSZO intuicyjnie odbił jego strzał. Na początku meczu mieliśmy dwie fajne sytuacje Kamila Pajnowskiego, gdzie nasz zawodnik powinien lepiej zachować się przy ich finalizacji. Trzeba również oddać to, że gospodarze także mieli swoje szanse. Po jednej z nich nasi obrońcy musieli wybijać piłkę głową z linii bramkowej. Był to mecz stojący na dobrym poziomie i przyjemny do oglądania dla kibiców z racji tego, iż był otwarty w dwie strony. Punkt, który dalej daje nam nadzieje i możliwość myślenia o tym, że pozostaniemy w lidze, bo bardzo tego chcemy. Szykujemy się do kolejnego, środowego meczu z Karpatami, w którym chcemy zagrać o komplet punktów.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Podlasie Biała Podlaska zmierzy się przed własną publicznością z Podhalem Nowy Targ (9 czerwca, 12:00). Wcześniej, bo 6 czerwca o godzinie 17:30, podopieczni Tomasza Złomańczuka zagrają na wyjeździe z Karpatami Krosno w zaległym spotkaniu 20. kolejki grupy IV III ligi.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Podlasie Biała Podlaska 0:0

KSZO: Olszewski – Czajkowski, D. Cheba, Mąka (59′ Puton), Jamróz (51′ Grunt), Persona (66′ Smuczyński), Łokieć (78′ Ziółkowski), Janik, Kudriawcew, Kamiński, Mężyk.

Podlasie: Zagórski – Renkowski, Łakomy, Konaszewski, Komar – Kocoł, Dmowski (75′ Nieścieruk), Andrzejuk (90′ Siemieniuk), Pajnowski (80′ Kosieradzki) – Syryjczyk (68′ Buzun), Kruczyk (58′ Wojczuk).

Żółte kartki: Włodzimierz Puton, Władysław Kudriawcew, Bartłomiej Smuczyński – Tomasz Andrzejuk, Jarosław Kosieradzki
Sędziował: Karol Arys (Szczecin).

fot. Cezary Hince (archiwum)