Słabszy mecz Podlasia zwieńczony porażką z ŁKS-em Łagów

W 19. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi piłkarze Podlasia Biała Podlaska podejmowali ŁKS Łagów. Reprezentanci Lubelszczyzny ulegli beniaminkowi 0:2. Przyjezdni objęli prowadzenie tuż przed przerwą. W 40. minucie arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Adam Imiela. W drugiej połowie trafienie Kacpra Rogozińskiego przypieczętowało zwycięstwo drużyny z Łagowa. Dla Podlasia przegrana z ŁKS-em była drugą ligową porażką po powrocie z kwarantanny, na której w ostatnim czasie przebywał zespół prowadzony przez Rafała Borysiuka. – Na pewno zagraliśmy słabsze spotkanie niż z Podhalem Nowy Targ. Mimo że staraliśmy się utrzymywać przy piłce, to za bardzo nie mieliśmy pomysłu na tworzenie akcji i biliśmy głową w mur. Wykonaliśmy kilka dośrodkowań, które nie znalazły adresata. Ponadto oddaliśmy parę strzałów z dystansu i po jednym z takich uderzeń Kamil Kocoł trafił w poprzeczkę. W tej sytuacji niewiele zabrakło do zdobycia bramki. Przeciwnicy ustawili się nisko, grając piątką z tyłu i szukali kontrataków. Pierwszy gol dla rywali padł po rzucie karnym, który został podyktowany wskutek naszej straty przy wyprowadzeniu piłki. Z kolei w akcji przy drugim trafieniu nie dopięliśmy pressingu, goście zagrali przekątne podanie na lewą stronę, skąd poszło dośrodkowanie do zawodnika ŁKS-u, który precyzyjnym strzałem nie dał szans naszemu bramkarzowi. Poza tym drużyna z Łagowa również nie stworzyła sobie wielu sytuacji. Bardzo szkoda tego meczu, bo uciekły nam punkty, ale przed nami jeszcze kawał grania – podsumowuje II trener Podlasia Przemysław Skrodziuk.

W następnej kolejce Podlasie Biała Podlaska zagra na wyjeździe z Wisłą Puławy (15 listopada, 13:00). Natomiast ŁKS Łagów podejmie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (15 listopada, 13:00).

Podlasie Biała Podlaska – ŁKS Łagów 0:2 (0:1)
Bramki: Adam Imiela 40′ (rzut karny), Kacper Rogoziński 54′

Podlasie: Krasowski – Szabaciuk, Nieścieruk, Andrzejuk, Skrodziuk – Zabielski, Mierzwiński (70′ Jemioł), Kosieradzki, Dmitruk (80′ Ramotowski) – Kocoł, Golba (58′ Martynek).

ŁKS: Michalski – Ślefarski, Borowiak (60′ F. Rogoziński), Czerwiak, Kolasa – Biesiada, Rogala, Imiela (81′ Rybus), Mójta – Amarildo (68′ Buczek), K. Rogoziński.

Żółte kartki: Filip Szabaciuk, Przemysław Skrodziuk, Tomasz Andrzejuk – Adam Mójta, Daniel Biesiada
Sędziował: Daniel Detka (Kielce).