Sparing: Wyraźne zwycięstwo Podlasia w Brześciu

Kolejny sparing w zimowym okresie przygotowawczym za Podlasiem Biała Podlaska. Podopieczni Władimira Geworkiana mierzyli się w Brześciu z nowo powstałą drużyną Dynama Ruchu Brześć. Ta ekipa to trzeci klub w nadbużańskim mieście. W nadchodzącym sezonie Dynamo Ruch będzie rywalizowało na poziomie centralnym w II lidze białoruskiej. Reprezentanci Lubelszczyzny pewnie pokonali rywali zza wschodniej granicy 4:1. Trzy bramki dla Podlasia zdobył w tym spotkaniu Patryk Pakuła, a jedno trafienie dołożył Dominik Marczuk. – Rozegraliśmy fajny sparing z nieznajomą nam drużyną. Tak naprawdę nie wiedzieliśmy, czego możemy spodziewać się po tym meczu. Próbujemy różnych ustawień. W okresie przygotowawczym oprócz pracy nad motoryką, staramy się też przećwiczyć różne warianty taktyczne. W zależności od tego, jak będziemy dyspozycyjni w lidze, tak aby nie być zaszufladkowanym do jednej formacji. W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji i dlatego zakończyła się ona wynikiem bezbramkowym. Po przerwie zaprezentowaliśmy już lepszą skuteczność, która zaowocowała bramkami. Szkoda, że nie udało nam się zachować czystego konta, ponieważ bardzo tego oczekiwaliśmy. Niestety w samej końcówce przydarzyła nam się chwila dekoncentracji i straciliśmy gola. Nad tym ubolewamy najbardziej. Sam sparing był rozegrany w bardzo dobrych warunkach na sztucznej nawierzchni w Brześciu i cieszymy się, że mogliśmy rozegrać takie spotkanie – mówi II trener Podlasia Adrian Jesionek.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Podlasie Biała Podlaska zagra z Podlasiem Sokołów Podlaski (22 lutego, 11:00).

Dynamo Ruch Brześć – Podlasie Biała Podlaska 1:4 (0:0)
Bramki dla Podlasia: Patryk Pakuła x3, Dominik Marczuk

Podlasie: Kwiatkowski – Marczuk, Wszołek, Kosieradzki, Jemioł, Skrodziuk – Nieścieruk, Kaznokha, Kocoł – Dmitruk, Andrzejuk oraz Zabielski, Pakuła, Martynek, Całka, Dmowski.