Tradycji stało się zadość. Bialczanie podzielili się punktami z Wiślanami

17 kwietnia Tomasz Złomańczuk rozpoczął pracę w Podlasiu Biała Podlaska i od tego czasu biało-zielono-żółto-czerwoni upodobali sobie wynik 1:1. Kamil Kocoł i spółka w takim stosunku zremisowali z Resovią, MKS-em Trzebinia, Sołą Oświęcim, a w czwartą sobotę kwietnia także z Wiślanami Jaśkowice.

KOMENTARZ TRENERA

Tomasz Złomańczuk: – To był bardzo ciężki mecz. Na boisku było dużo walki i biegania. Szybko otworzyliśmy wynik i liczyliśmy, że pójdziemy za ciosem. Niestety ciąży nad nami jakieś fatum. To trzeci rzut karny podyktowany przeciwko nam w trzecim kolejnym spotkaniu. Przy stanie 1:1 mecz zrobił się zamknięty. W drugiej połowie mieliśmy dwie doskonałe okazje Pawła Zabielskiego, które trzeba było wykorzystać, jednak się nie udało. Rywal też miał swoje szanse, lecz dobrze spisał się Luka Gugeszaszwili. Cieszymy się z punktu, bo nie przegraliśmy, ale cały czas powtarzam, że bardzo przydałaby nam się wygrana. W środę niestety czeka nas mecz pucharowy. Szkoda, bo chcieliśmy potrenować i w pełni przygotować się do kolejnego ligowego pojedynku.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce podopieczni Tomasza Złomańczuka podejmą Wisłę Sandomierz (5 maja, 16:00). Wcześniej, bo 1 maja o godzinie 17:00, Podlasie zagra na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski w ramach 1/2 finału Pucharu Polski BOZPN.

Wiślanie Jaśkowice – Podlasie Biała Podlaska 1:1 (0:0)
Bramki: Łukasz Sikora 23′ (rzut karny) – Kamil Kocoł 1′

Podlasie: Gugeszaszwili – Renkowski, Łakomy, Konaszewski, Pajnowski (63′ Buzun) – Kocoł (74′ Syryjczyk), Andrzejuk, Nieścieruk (83′ Leśniak), Grajek, Komar (58′ Wojczuk) – Zabielski (89′ Siemieniuk).

Żółte kartki dla Podlasia: Paweł Komar, Tomasz Andrzejuk, Karol Buzun, Tomasz Nieścieruk, Paweł Zabielski
Sędziował: Maciej Łamasz (Jarosław).

fot. Podlasie Biała Podlaska (archiwum)