Wstydliwa porażka Podlasia w Kielcach

Niezwykle jednostronny przebieg miało spotkanie 10. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi, w którym rezerwy Korony Kielce podejmowały Podlasie Biała Podlaska. Gospodarze nie pozostawili złudzeń reprezentantom Lubelszczyzny i wygrali ten mecz aż 8:0. Jeszcze w pierwszej połowie Oskar Kasperek musiał wyciągać piłkę z siatki pięć razy. Klasycznego hattricka skompletował Maciej Firlej, a dwie bramki dołożył Mateusz Sowiński. Po przerwie miejscowi dopełnili dzieła zniszczenia. Dwa trafienia wprowadzonego na boisko Jakuba Górskiego i gol Wiktora Długosza ustaliły rezultat tego starcia na 8:0. – Nasza przegrana jest spowodowana przede wszystkim siłą przeciwnika. Rywale byli dużo bardziej mobilni od nas, jeśli chodzi o ruch bez piłki i wyjście na pozycję. Straciliśmy dwa pierwsze gole po rzutach karnych i gospodarze szybko objęli prowadzenie. Kielczanie mieli przewagę w każdym sektorze boiska, szukali prostopadłych podań między stoperów oraz pomiędzy środkowego a bocznego obrońcę i po takich akcjach zdobyli kilka bramek. Nie dojechaliśmy na ten mecz. Wypada przeprosić za tę porażkę kibiców oraz ludzi, którzy sercem są z nami i dobrze nam życzą. Życie toczy się dalej, musimy wziąć się w garść i zapunktować w kolejnych spotkaniach – wyjaśnia II trener Podlasia Przemysław Skrodziuk.

W następnej kolejce Korona II Kielce zagra na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (19 września, 16:00). Natomiast Podlasie Biała Podlaska podejmie Hetmana Zamość (19 września, 15:00).

Korona II Kielce – Podlasie Biała Podlaska 8:0 (5:0)
Bramki: Maciej Firlej 13′ (rzut karny), 20′ (rzut karny), 38′, Mateusz Sowiński 32′, 41′, Jakub Górski 47′, 64′, Wiktor Długosz 60′

Podlasie: Kasperek (46′ Krasowski) – Skrodziuk (46′ Olszewski), Szabaciuk, Kosieradzki, Całka (46′ Duduś) – Mierzwiński, Nieścieruk (75′ Warda), Jemioł (60′ Waśkiewicz), Dmitruk – Chmielewski, Martynek.

Żółta kartka dla Podlasia: Kacper Duduś
Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).