Zawodnicy Podlasia po raz kolejny utracili zwycięstwo w samej końcówce

Remisem 2:2 zakończyło się rozgrywane w Przeworsku spotkanie pomiędzy Wólczanką Wólka Pełkińska a Podlasiem Biała Podlaska. Podopieczni Władimira Geworkiana dwukrotnie wychodzili w sobotnim meczu na prowadzenie po bramkach Pawła Zabielskiego, jednak nie udało im się zainkasować trzech punktów. Remis zapewnił Wólczance gol strzelony przez Volodomyra Khorolskyi’ego w 95. minucie konfrontacji. – Bardzo żałujemy, bo to kolejny mecz, w którym tracimy bramkę w ostatniej minucie. To spotkanie było ciężkie. Padał deszcz, a boisko było dosyć nieprzyjemne. Dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie i z przebiegu gry powinniśmy triumfować w tej konfrontacji. O tym, że nie udało nam się zdobyć kompletu punktów, zadecydował na pewno brak doświadczenia drużyny. Sytuacja, w której traci się bramkę w samej końcówce, może przydarzyć się raz. Gdy zdarza się to po raz drugi i to w kolejnym meczu, świadczy to o braku wspomnianego doświadczenia u młodych zawodników. Plusem jest to, że nasza gra wygląda nieźle. Zawodnicy mocno trenują i są zaangażowani, więc nie można o nich powiedzieć złego słowa. Uważamy, że to kwestia czasu aż przyjdą wyniki – wyjaśnia Adrian Jesionek, asystent Władimira Geworkiana.

W następnej kolejce Podlasie Biała Podlaska zagra na wyjeździe z Chełmianką Chełm (12 października, 15:00). Natomiast Wólczanka Wólka Pełkińska również na wyjeździe zmierzy się z Wisłą Sandomierz (12 października, 15:00).

Wólczanka Wólka Pełkińska – Podlasie Biała Podlaska 2:2 (0:1)
Bramki: Krzysztof Pietluch 48′ (rzut karny), Volodymyr Khorolskyi 90+5′ – Paweł Zabielski 45′, 59′

Podlasie: Wrzosek – Marczuk, Konaszewski, Pyrka, Jastrzębski – Dmitruk (46′ Buzun), Kaznokha, Nieścieruk, Andrzejuk (90+2′ Kuron) – Zabielski (90′ Wszołek), Martynek (65′ Skrodziuk).

Żółte kartki dla Podlasia: Przemysław Skrodziuk, Kacper Dmitruk, Karol Buzun, Mychajło Kaznokha*
Sędziował: Łukasz Królczyk (Nowy Targ).

*ponadto żółtą kartką został ukarany asystent Władimira Geworkiana Adrian Jesionek