Zdecydowała końcówka

Dla podopiecznych Tomasza Złomańczuka sobotni pojedynek z Wólczanką Wólka Pełkińska był trzecim starciem w ciągu ostatniego tygodnia. Po remisie w Chełmie i porażce z Motorem bialczanie raz jeszcze musieli uznać wyższość przeciwnika. Goście do przerwy prowadzili już 2:0, ale dzielni piłkarze z Białej Podlaskiej w drugiej odsłonie potrafili doprowadzić do remisu. Niestety, w końcówce wydarzyło się coś nieprawdopodobnego. Przyjezdni w ciągu trzech minut zdobyli dwa gole i to oni dopisali do swojego konta trzy punkty.

POMECZOWY KOMENTARZ

Cezary Hince (członek zarządu Podlasia Biała Podlaska): – Przegraliśmy dosyć pechowo. Pierwsza połowa była kiepska w naszym wykonaniu. Po zmianie stron doszliśmy do głosu i do momentu strzelenia drugiego gola wszystko wyglądało bardzo dobrze. W samej końcówce goście zdobyli jednak dwie decydujące bramki. Pierwsza padła po dobrze wykonanym rzucie wolnym z okolic pola karnego, a druga padła po typowej kontrze i dobrym rozprowadzeniu piłki. Szkoda, że nie udało nam się wywalczyć w tym spotkaniu chociaż jednego punktu. Dysponujemy fajną, solidną kadrą, ale troszkę brakuje nam przyłożenia. Niemniej jednak jest jeszcze kilka meczów i wierzymy, że się utrzymamy.

W następnej kolejce Podlasie Biała Podlaska zagra na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski (26 maja, 17:00).

Podlasie Biała Podlaska – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:4 (0:2)
Bramki: Kamil Pajnowski 52′, Marcin Kruczyk 79′ – Krystian Wrona 19′, Kamil Hul 31′, Wołodymir Korolski 89′, Mateusz Jurczak 90+2′

Podlasie: Gugeszaszwili (37′ Zagórski) – Renkowski, Maciak, Łakomy, Pajnowski (85′ Leśniak) – Zabielski (81′ Kosieradzki), Grajek, Andrzejuk (46′ Dmowski), Syryjczyk (46′ Kruczyk), Komar – Wojczuk.

Żółte kartki dla Podlasia: Tomasz Andrzejuk, Mateusz Maciak, Maciej Wojczuk, Przemysław Grajek, Paweł Zabielski
Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów).