Dla Pszczółek najważniejszy będzie każdy mecz

Dla Pszczółek najważniejszy będzie każdy mecz

Przed sezonem 2018/2019 Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pożegnała się z czterema zawodniczkami. Klub co prawda uzupełnił już luki, ale nadal trwają poszukiwania dwóch koszykarek występujących na pozycjach środkowej i rzucającej obrończyni.

Kampanię 2017/2018 podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego zakończyły na szóstym miejscu. – To był niezły sezon. Gdyby nie kontuzje dwóch zawodniczek: Marty Witkowskiej oraz Martyny Cebulskiej, moglibyśmy zająć wyższe miejsce. Uważam, że szósta lokata jest bardzo dobrą pozycją – mówi szkoleniowiec.

Zawodniczką, która ponownie zasiliła szeregi ekipy z Lublina, została 24-letnia Dominika Owczarzak (Wisła Can-Pack Kraków). Rozgrywająca reprezentacji Polski w październiku zerwała więzadła w kolanie, co wykluczyło ją z dalszej części sezonu. – Liczę na to, że szybko dojdzie do siebie po kontuzji. Oczekuję od niej zarówno gry ofensywnej, jak również kreowania pozycji dla swoich koleżanek – komentuje Wojciech Szawarski.

Bez wątpienia najgłośniejszym letnim transferem Pszczółki została Brianna Kiesel. 24-letnia Amerykanka na swoim koncie ma występy w najlepszej lidze świata – WNBA. W przeszłości występowała także w Eurolidze kobiet, w węgierskim zespole CMB Cargo Uni Gyor. W poprzednim sezonie reprezentowała szwedzkie Umea Dominate. – Brianna ma bardzo duży potencjał. Potrafi grać zarówno w obronie, jak i w ataku. Liczę na to, że będzie dawała mnóstwo punktów w ofensywie – charakteryzuje nową podopieczną coach.

Nowymi skrzydłowymi w klubie z Koziego Grodu są: Magdalena Szajtauer (InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski), Kateryna Rymarenko (Enea AZS Poznań) i Julia Adamowicz (Artego Bydgoszcz).

O co w kampanii 2018/2019 powalczy Pszczółka Polski–Cukier AZS UMCS Lublin? – Każdy mecz będzie dla nas najważniejszy, a później zobaczymy jakie miejsce zajmiemy. Mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni – kończy Wojciech Szawarski.

Drużyna z Lublina do treningów powróci 15 sierpnia.