Nieudany wyjazd do Wrocławia

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin w spotkaniu 4. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zmierzyła się na wyjeździe z 1KS Ślęza Wrocław. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego minimalnie uległy rywalkom 78:80.

Akademiczki bardzo źle rozpoczęły to spotkanie. Lublinianki pudłowały otwarte rzuty z czystych pozycji oraz popełniały proste błędy. Po pierwszych pięciu minutach koszykarki z Lublina przegrywały już 5:17. Ciężar zdobywania punktów spoczął wtedy na barkach Brianny Kiesel, która nieco zmniejszyła stratę do przeciwniczek. Po dziesięciu minutach Ślęza Wrocław prowadziła 23:15.

W drugiej kwarcie Pszczółki nawiązały wyrównaną walkę z podopiecznymi Arkadiusza Rusina. Po połowie drugiej części miejscowe prowadziły różnicą dziesięciu punktów. W następnym fragmencie gry zawodniczki z Koziego Grodu powoli zbliżały się do wrocławianek i dzięki dwóm celnym rzutom osobistym Ireny Vrancić przegrywały jedynie siedmioma punktami.

Zaraz po przerwie miejscowe podkręciły tempo i po dwóch minutach zwiększyły przewagę do piętnastu oczek. W ciągu następnych kilku minut ekipa z Wrocławia miała inicjatywę. Dopiero w końcówce przedostatniej odsłony za sprawą celnych akcji spod kosza Kateryny Rymarenko przyjezdne zmniejszyły dystans.

W ostatniej odsłonie lublinianki mozolnie zaczęły odrabiać straty. Nadzieję na zwycięstwo na trudnym terenie dawała jeszcze Kiesel, która po dwóch celnych “trójkach” pomniejszyła prowadzenie gospodyń do sześciu punktów. Lublinianki walczyły do samego końca o korzystny rezultat, ale zabrakło już czasu.

1 KS Ślęza Wrocław – Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 80:78 (23:15, 17:16, 22:21, 18:26)

Ślęza: Palenikova 19, Udodenko 17, Burdick 11, Kastanek 10, Colson 7, Miletić 6, Dobrowolska 4, Marciniak 3, Szybała 3, Naczk.

Pszczółka: Kiesel 34, Adamowicz 15, Szajtauer 11, Rymarenko 9, Vrancić 6, James 2, Poleszak 1, Mistygacz, Butulija, Grygiel.