Wysokie zwycięstwo Pszczółki

Znakomita gra w pierwszych dwudziestu minutach zadecydowała o wysokim zwycięstwie Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin nad Sunreef Yachts Politechnika Gdańska. Tym samym podopieczne Wojciecha Szawarskiego zanotowały drugie zwycięstwo z rzędu i trzecie w obecnej kampanii, pokonując rywalki 74:54.

Pierwsze minuty premierowej odsłony należały do lubelskich zawodniczek, które po akcjach Nikki Greene (punkty spod kosza) i Brianny Kiesel (trójka) prowadziły 5:0. Po drugiej stronie punktowała fińska skrzydłowa Holopainen, dając swojej drużynie prowadzenie 7:8. W dalszym fragmencie lublinianki przejęły kontrolę nad meczem, wychodząc na sześciopunktową przewagę za sprawą punktów spod tablicy Kiesel i trójki Julii Adamowicz. W końcówce miejscowe zwiększyły dystans do przeciwniczek, prowadząc po pierwszej kwarcie 23:12.

Następna część przez pierwsze kilka chwil należała do ekipy z Pomorza. Przyjezdne zmniejszyły straty do siedmiu oczek po celnej trójce Natalii Gwizdały. Od tego momentu w lubelskim zespole rządziło trio: Rymarenko/Kiesel/Greene. Dzięki skutecznym akcjom zza linii 6,75m Kateryny Rymarenko i Kiesel, zespół z Koziego Grodu prowadził po połowie różnicą osiemnastu punktów. W następnym fragmencie lublinianki skuteczne grały w obronie, co przełożyło się na znakomity atak. Wynik pierwszej połowy ustaliła Martyna Cebulska, wykorzystując dwa rzuty osobiste. Do przerwy 53:29.

Zaraz po niej, przez pierwsze sto dwadzieścia sekund oba zespoły miały problemy ze skutecznością. Grę odblokowała Kiesel, a za nią Rymarenko. Po upływie czterech minut gospodynie prowadziły różnicą trzydziestu punktów. Z upływem kolejnych minut obie drużyny zaczęły chaotycznie grać w ataku, nie trafiając rzutów z czystych pozycji. Po trzydziestu minutach Pszczółki prowadziły 65:36.

W ostatnich dziesięciu minutach trener Wojciech Szawarski postanowił dać zaistnieć w tym spotkaniu zawodniczkom rezerwowym. Skutecznymi lay-upami popisały się Cebulska oraz Dominika Poleszak, a celnymi rzutami osobistymi Irena Vrancić. Zawodniczki z Gdańska mogły jedynie myśleć o zmniejszeniu rozmiaru porażki w tym starciu. Tym samym Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonała u siebie Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 74:54.

WYPOWIEDŹ POMECZOWA

Wojciech Szawarski (trener Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin): Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Spodziewaliśmy się trochę trudniejszego pojedynku. Od samego początku spotkania narzuciliśmy swój styl gry i po pierwszej kwarcie mieliśmy sporą przewagę. W następnych częściach już kontrolowaliśmy przebieg meczu. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 74:54 (23:12, 30:17, 12:7, 9:18)

Pszczółka: Kiesel 21, Rymarenko 15, Adamowicz 14, Greene 9, Cebulska 4, Szajtauer 4, Vrancić 3, Mistygacz 2, Poleszak 2, Datsko, Grygiel.

Sunreef: Conwright 12, Bujniak 12, Clarke 6, Holopainen 6, Haryńska 4, Ostrowska 4, Gwizdała 3, Pyka 2, Śmietańska, Szymańska.