Ogniwo Wierzbica triumfuje w I Europejskim Turnieju Piłki Nożnej!

Ogniwo Wierzbica triumfuje w I Europejskim Turnieju Piłki Nożnej!

13 maja w Centrum Kultury UMCS w Lublinie odbyła się pierwsza edycja Europejskiego Turnieju Piłki Nożnej. W zawodach wzięło udział osiem drużyn. Między sobą rywalizowali młodzi adepci futbolu – w wieku 10-12 lat. Najlepsza okazała się ekipa GKS Ogniwo Wierzbica prowadzona przez trenera Jacka Kłosa.

Turniej odbył się dzięki inicjatywie Posła do Parlamentu Europejskiego – Krzysztofa Hetmana. Rozgrywki to swoisty przedsmak czerwcowych emocji, które czekają kibiców w związku z mundialem, a zarazem promocja aktywności fizycznej dla najmłodszych. W niedzielę oprócz meczów turniejowych odbyły się też liczne konkursy i zabawy. Nie zabrakło gwiazd. Konkurs rzutów karnych poprowadził Zygmunt Kalinowski – członek kadry reprezentacji Polski, która zajęła trzecie miejsce na pamiętnych mistrzostwach świata w piłce nożnej w 1974 roku (słynnych Orłów Górskiego). Sam turniej poprowadził jeden z czołowych strzelców III ligi (grupa IV), napastnik Motoru Lublin, Konrad Nowak.

Choć na podium są tylko trzy miejsca, to chciałbym pogratulować wszystkim drużynom bo spisaliście się na medal! Obserwując niedzielne rozgrywki wiem, że w naszym województwie jest mnóstwo młodych i utalentowanych piłkarzy, którzy może już w niedalekiej przyszłości wejdą w skład polskiej reprezentacji piłki nożnej i będziemy mogli ich obserwować na dużym ekranie podczas światowych rozgrywek! Trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że niedzielny Turniej był dla Was okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim dobrą zabawą! – podsumował rozgrywki Krzysztof Hetman na łamach swojej strony internetowej.

Grano w formacie czasowym 2 x 6 minut. Poniżej prezentujemy wyniki fazy finałowej turnieju.

MECZ O TRZECIE MIEJSCE

Gmina Puchaczów – Football Academy Kraśnik 3:1

FINAŁ

GKS Ogniwo Wierzbica – UKS Jabłoń 1:0

fot. GKS Ogniwo Wierzbica/facebook.com