Budowlani Lublin przed szansą awansu do wielkiego finału

Remisem 20:20 zakończyło się spotkanie VIII kolejki Ekstraligi rugby, w którym Budowlani Lublin mierzyli się na wyjeździe z Pogonią Siedlce. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostała już tylko jedna kolejka. W niej lublinianie będą walczyć o promocję do najlepszej czwórki. – Po tym meczu mamy szansę na awans do wielkiego finału i wszystko jest w naszych rękach. Przed nami dwa tygodnie przerwy, którą poświęcimy na ciężką pracę i przygotowanie się pod przeciwnika. Szkoda tego spotkania, bo do 60. minuty byliśmy zwycięzcą starcia z Pogonią Siedlce. Popełniliśmy jednak błędy, które nie powinny nam się przydarzać. Remis mimo wszystko jest zaskoczeniem, ponieważ z bardzo trudnego terenu wywieźliśmy dwa punkty. Zarówno my, jak i przeciwnicy mocno walczyliśmy. Chłopaki włożyli w tę konfrontację nieprawdopodobne serce i momentami to była psychiczna wojna. W końcówce gospodarze przejęli inicjatywę, ale my swoim charakterem dowieźliśmy cenny rezultat do końca – podsumowuje Stanisław Więciorek.

W następnej kolejce Budowlani Lublin podejmą Lechię Gdańsk (1/2 czerwca).

Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 20:20 (7:15)
Punkty: Oleksandr Shevczenko 10, Andry Cebotari 5, Daniel Gdula 3,  Anton Shashero 2 – Tomasz Zduńczuk 5, Michał Majcher 5, Aleh Khilko 5, Leavni Barkava 5