Budowlani Lublin roznieśli Arkę Gdynia

Budowlani Lublin roznieśli Arkę Gdynia

Bez wygranej w rozgrywkach Ekstraligi rugby pozostają zawodnicy Arki Gdynia, którzy w sobotnim meczu przegrali w Lublinie z miejscowymi Budowlanymi aż 7:68. – Dla oka pewnie był to fajny mecz, ale nie jestem zwolennikiem takich wyników, jaki padł w tym spotkaniu. W Arce Gdynia grają ambitni chłopcy i w pierwszej połowie dzielnie z nami walczyli. Trudno wraca się do domu z takim bagażem. Cieszy oczywiście zwycięstwo, pięć punktów i gra. To, co sobie założyliśmy w szatni przed tą konfrontacją, zostało zrealizowane i stąd taki rezultat. Może to nasza konsekwencja spowodowała taką przewagę. Teraz czekają nas bardzo trudne starcia, w których postaramy się o jak najlepszy wynik. W każdym meczu walczymy o zwycięstwo, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że nie będzie o nie łatwo. Na pewno jednak nie stoimy na straconej pozycji – podsumowuje Stanisław Więciorek. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Budowlani Lublin zagrają na wyjeździe z Budowlanymi Łódź (4 maja, 13:30).

Budowlani Lublin – Arka Gdynia 68:7 (40:0)
Punkty: Levani Barkava 18, Bartłomiej Jasiński 10, Aleh Khiko 10, Kamil Wiecaszek 10, Levani Chikowani 10, Patryk Ćwieka 5, Piotr Więckowski 5, Patryk Jasiński 5 – Grzegorz Paluszewski 7

Budowlani: Oskar Rudziński, Piotr Skałecki, Robizon Kelberashvili, Bartłomiej Jasiński, Levani Chikovani, Marcin Mazur, Kamil Więcaszek, Michał Musur, Jakub Bobruk, Levani Barkava, Aleh Khilko, Piotr Psuj, Patryk Ćwieka, Rafał Szrejber, Maciej Grabowski, Michał Majcher , Artur Białota, Patryk Jasiński, Wojciech Lubisz, Piotr Więckowski, Stanisław Kasprzak, Kacper Pydza, Kacper Jędrysik.