Budowlani przegrali “wygrany mecz”

Budowlani przegrali “wygrany mecz”

Pierwszej porażki w tym sezonie doznali rugbiści Budwlanych Lublin, którzy w meczu u siebie musieli uznać wyższość Skry Warszawa. – Początek meczu nie zapowiadał takiego końca. Po dwudziestu, dwudziestu pięciu minutach realizowania założeń taktycznych, to my mieliśmy przewagę i zdobywaliśmy punkty. Gdybyśmy dalej grali tak konsekwentnie, to spokojnie wygralibyśmy to spotkanie. Niestety, po raz kolejny moi zawodnicy i to ci, którzy mają decydować o obrazie gry, zachowują się nieodpowiedzialnie. Zaczynają grać coś kompletnie innego od tego, co założyliśmy sobie w szatni. To jest nasz największy problem. Zawodnicy Skry Warszawa byli lepsi w tym, że być może realizowali założenia swojego trenera, a moi podopieczni tego nie robili. Jeżeli gracze Budowlanych będą nadal grali w ten sposób, to będziemy przegrywali niejedno wygrane starcie. Dominowaliśmy nad rywalami, ale oddaliśmy przeciwnikom pole przez nierealizowanie założeń taktycznych i właśnie w tym upatruję przyczyn porażki. W następnej kolejce zmierzymy się z Juvenią Kraków i spodziewam się bardzo trudnej potyczki. Tak jak jesienią zeszłego roku niekonsekwencja w grze spowodowała masę naszych porażek, tak teraz wracamy do tego samego, co mnie bardzo denerwuje i martwi na tym etapie sezonu. Przodujący zawodnicy tej drużyny muszą słuchać tego, co mówią do nich trenerzy. Dwa pierwsze mecze były rozegrane bardzo konsekwentnie i zakończyły się naszymi zwycięstwami. Jeśli będziemy grali w taki sposób jak wtedy, to jesteśmy w stanie wygrać z Juvenią Kraków, Arką Gdynia i może sprawić jeszcze niejedną niespodziankę – podsumowuje Stanisław Więciorek. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Budowlani Lublin zmierzą się z Juvenią Kraków (14 kwietnia, 15:00).

Budowlani Lublin – Skra Warszawa 27:31 (15:12)
Punkty: 
Levani Chikovani 15, Levani Barkava 7, Patryk Ćwieka 5 – Violetti Koło 10, Kamil Matysiak 6, Vaha Halaifouna 5, Martin Mongongo 5, Sebastian Kostałkowski 5

Budowlani: Oskar Rudziński, Piotr Skałecki, Robizon Kelberashvili, Arkadiusz Janeczko, Bartłomiej Jasiński, Tomasz Zduńczuk, Levani Chikovani, Michał Musur, Jakub Bobruk, Levani Barkava, Piotr Więckowski, Patryk Ćwieka, Piotr Psuj, Stanisław Kasprzak, Maciej Grabowski, Michał Majcher, Kamil Więcaszek, Ilia Zurabashvili, Aleh Khilko.