Budowlanym Lublin w tym sezonie wyraźnie nie idzie

Budowlanym Lublin w tym sezonie wyraźnie nie idzie

W dalszym ciągu bez zwycięstwa w rozgrywkach Ekstraligi rugby pozostają zawodnicy Budowlanych Lublin, którzy w sobotę przegrali u siebie 8:30 z Pogonią Siedlce. – To kolejny przegrany przez nas mecz, ale nie było to spotkanie, po którym musielibyśmy zejść z boiska z opuszczoną głową. Zawodnicy walczyli, lecz w dalszym ciągu nie możemy ustrzec się pewnych błędów, które wykorzystują rywale. W drugiej połowie zdominowaliśmy Pogoń Siedlce, jednak nie potrafiliśmy tego przekuć w punkty i to odbiło się na naszej grze. W końcówce zabrakło nam już sił, lecz wynik i tak jest za wysoki. Nie mamy jednak doła psychicznego, zagraliśmy z charakterem i z wolą walki. Nasi przeciwnicy aspirują do tytułu Mistrza Polski, a my dalej walczymy i mam nadzieję, że na wiosnę będziemy inną drużyną – mówił po meczu trener Stanisław Więciorek.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Budowlani Lublin zagrają na wyjeździe ze Skrą Warszawa (9/10 listopada).

Budowlani Lublin – MKS Aventa Pogoń Siedlce 8:30 (3:15)
Punkty: Tomasz Zduńczuk 5, Maciej Grabowski 3 – Eduard Vertyletskyi 10, Daniel Trybus 5, Tomasz Biernacki 5, Przemysław Rajewski 5, Grzegorz Szczepański 5

Budowlani: Oskar Rudziński (55′ Bartosz Zabokrzycki), Piotr Skałecki (61′ Anri Bogveradze), Robizon Kelberashvili (51′ Marcin Mazur), Wojciech Król (65′ Paweł Niedziółka), Bartłomiej Jasiński (48′ Bartłomiej Szczukocki), Tomasz Zduńczuk, Dominik Tomaszewski, Michał Musur, Aleksander Mucha, Paweł Siedlecki, Piotr Psuj (70′ Igor Kuniewicz), Wojciech Lublisz (41′ Jakub Bobruk), Dawid Tarnawski, Maciej Grabowski, Stanisław Kasprzak.