Mimo wygranej Budowlanych Lublin zabraknie w walce o medale

Mimo wygranej Budowlanych Lublin zabraknie w walce o medale

Na koniec rundy zasadniczej skróconego sezonu 2019 Budowlani Lublin pokonali na swoim boisku Lechię Gdańsk 33:13. Niestety podopiecznych Stanisława Więciorka zabraknie w walce o medale, ponieważ swój mecz wygrała także Skra Warszawa, która ostatecznie wyprzedziła lublinian o trzy punkty.  – Ten mecz można podsumować tak, jak cały sezon. Startowaliśmy z bardzo niewygodnej pozycji, a mimo tego potrafiliśmy wygrać pięć spotkań i jedno zremisować. Podjęliśmy rękawicę w trudnej dla nas kampanii, a w niej nie zabrakło nam serca i woli walki. Zanotowaliśmy trzy porażki, w tym jedną ze Skrą Warszawa, która była bardzo kosztowna. To spowodowało, że nie będziemy walczyli o medale. Starcie z Lechią Gdańsk było najlepszym występem mojej drużyny w tym sezonie. Moi zawodnicy na tle doświadczonego rywala zaprezentowali się bardzo dobrze. Wynik nie pozostawia złudzeń, kto był lepszą ekipą w tej konfrontacji. Gratuluję zespołowi, z którego jestem dumny. Z jednej strony czujemy niedosyt, a z drugiej nie wszystko było w naszych rękach. Boisko jednak wszystko weryfikuje. Nasze możliwości są ogromne, a co dalej, to zobaczymy. Jeżeli będziemy mieli odpowiednie fundusze, to myślę, że w przyszłości spokojnie możemy powalczyć o medal – podsumowuje szkoleniowiec Budowlanych. 

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 33:13 (21:8)
Punkty: Levani Barkava 13, Patryk Ćwieka 10, Maciej Grabowski 5, Oskar Rudziński 5 – Kacper Krużycki 5, Kakha Kavtaradze 5, Bartosz Kruszczyński 3

Budowlani: Oskar Rudziński, Piotr Skałecki, Robizon Kelberashvili, Arkadiusz Janeczko, Bartłomiej Jasiński, Levani Chikovani, Tomasz Zduńczuk, Michał Musur, Jakub Bobruk, Levani Barkava, Piotr Psuj, Patryk Ćwieka, Artem Kulyk, Maciej Grabowski, Stanisław Kasprzak, Michał Majcher, Artur Białota, Kamil Więcaszek, Paweł Niedziółka, Marcin Mazur, Patryk Jasiński, Wojciech Lubisz, Aleh Khilko.