Polski Związek Rugby zadecydował o zakończeniu rozgrywek Ekstraligi

Budowlani Lublin

W związku z pandemią koronawirusa Polski Związek Rugby podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek Ekstraligi. Początkowo działacze zadecydowali o zawieszeniu ligi do 15 kwietnia, później do odwołania, a ostatecznie zakończyli obecny sezon rozgrywkowy Ekstraligi bez rozstrzygnięcia i bez przyznania tytułu mistrzowskiego.

OFICJALNY KOMUNIKAT UMIESZCZONY NA STRONIE POLSKIEGO ZWIĄZKU RUGBY:

“Zarząd Polskiego Związku Rugby wobec braku możliwości rozstrzygnięć sportowych wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, a co za tym idzie – treścią Rozporządzenia Ministra Zdrowia o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce, postanowił niniejszym zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 Ekstraligi Rugby. Zdając sobie sprawę z bezprecedensowości sytuacji, Zarząd postanowił wyważyć racje zarówno poszczególnych uczestników rozgrywek, jak i Związku – jako organizatora tych rozgrywek.

Zarząd PZR po konsultacjach z przedstawicielami środowiska rugby, a zwłaszcza klubów Ekstraligi Rugby, I oraz II ligi, uznał, że: Rozgrywki Ekstraligi Rugby zostają zakończone z dniem 31 marca br. bez rozstrzygnięcia, tzn. bez przyznania tytułu Mistrza Polski za sezon 2019/2020. Zostanie skierowany wniosek do Komisji Gier i Dyscypliny o ustalenie klasyfikacji końcowej. Pozostałe rozgrywki zostają wstrzymane zgodnie z uchwałą nr 1 z dnia 24 marca 2020 r.”

fot. Elbrus Studio (archiwum)

0 0 votes
Article Rating