Rugbiści Budowlanych Lublin rozpoczynają rozgrywki. Cel? Spokojne utrzymanie

Rugbiści Budowlanych Lublin rozpoczynają rozgrywki. Cel? Spokojne utrzymanie

17 marca swój pierwszy mecz w Ekstralidze rugby w sezonie 2019 rozegrają zawodnicy Budowlanych Lublin. Mistrza Polski poznamy już 16 czerwca, ponieważ potem rozgrywki wracają do systemu jesień-wiosna. 

Sezon, który rusza będzie bardzo krótki, ponieważ potrwa od połowy marca do końca czerwca. Wszystko przez reorganizację rozgrywek. Ta kampania będzie intensywna, wyjątkowa i ze sporą ilością niespodzianek. Sezon nie wybacza pomyłek, jednak porażki trzeba będzie znosić z pokorą. Było mało czasu na przygotowanie do rozgrywek, a dużo pracy – tłumaczy trener Stanisław Więciorek.

Po zakończeniu sezonu zasadniczego pierwsza i druga drużyna zagrają o złoto, a trzecia i czwarta o brąz. Zespoły z miejsc 5-8 zakończą rozgrywki na pierwszym etapie. Natomiast dwie najsłabsze ekipy rozegrają baraż o utrzymanie. Jego zwycięzca pozostanie w elicie, a pokonany powalczy prawo startu w Ekstralidze sezonu 2019/2020 z mistrzem I ligi.

W pierwszym meczu podopieczni Stanisława Więciorka zmierzą się z Orkanem Sochaczew. – Każdy z zespołów jest przez nas do ogrania. Pierwsze mecze będą trudne, bo oba spotkania gramy na wyjeździe (drugi mecz lublinianie zagrają z Budowlanymi Łódź – przyp. red.). Wszystko będzie zależało od dyspozycji dnia i wykonania założeń taktycznych – komentuje szkoleniowiec Budowlanych.

Lublinianie będą musieli sobie radzić bez Michała Węzki, który przeniósł się do Pogoni Siedlce, a po kontuzjach są Wojciech Brzezicki i Jakub Kamiński. – Ich urazy były bardzo poważne, zakończone zabiegami operacyjnymi i obawiam się, że nie zdążą się wyleczyć do końca tego sezonu. Wynik sportowy jest bardzo ważny, ale ich zdrowie, jako młodych zawodników jest najważniejsze – zaznacza trener lublinian.

O co powalczą Budowlani Lublin w nadchodzącym sezonie? – Chcemy znaleźć się w granicach piątego lub szóstego miejsca dającego bezpieczne utrzymanie. Nie będzie to jednak łatwe. Niektóre kluby, jak na przykład Juvenia Kraków jest mocniejsza niż kiedyś. Ponadto drużyna Budowlanych Łódź dokonała spektakularnych zakupów. Reasumując te fakty, nie będzie nam łatwo w przyszłych rozgrywkach – kończy Stanisław Więciorek.

Budowlani Lublin w sezonie 2019 swoje mecze rozgrywali będą na stadionie przy ul. Krasińskiego.