Wielka Sobota dla Budowlanych Lublin

Od wygranej rugbyści Budowlanych Lublin rozpoczęli nowy sezon w Ekstralidze. Podopieczni Stanisława Więciorka pokonali u siebie Juvenię Kraków 31:11. 

KOMENTARZ TRENERA

Stanisław Więciorek: – Dobrze, że ten mecz w ogóle się odbył. Zawsze to jedno spotkanie rozegrane więcej na początku sezonu. Wygrana z rywalem do 11 z bonusem za cztery przyłożenia musi cieszyć. Na pewno lepiej zaprezentowaliśmy się w drugiej połowie, aniżeli w pierwszej. Po naszej stronie widoczne były pewne mankamenty i brak gier kontrolnych w okresie przygotowawczym. To jednak pierwszy sprawdzian zespołu i mogę być z niego zadowolony. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji. Mamy teraz trzy tygodnie przerwy, ponieważ w następnej kolejce pauzujemy, a za dwa tygodnie odbywają się Mistrzostwa Europy U20. Wiemy, na czym stoimy i nie pozostaje nam nic innego jak praca nad naszymi błędami. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Budowlani Lublin będą pauzować.

Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 31:11 (7:8)
Punkty dla Budowlanych: 
Maciej Grabowski 10, Artem Kulyk 6, Oleksandr Khomenko 5, Piotr Wiśniewski 5, Stanisław Kasprzak 5

Budowlani Lublin: Oleksij Novikow, Oleksandr Khomenko, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Bartłomiej Daszczyk, Bartłomiej Jasiński, Michał Musur, Piotr Wiśniewski, Jakub Bobruk, Vladyslav Adazhynyk, Piotr Skałecki, Artem Kulyk, Piotr Psuj, Jakub Kamiński, Maciej Grabowski oraz Michał Majcher, Piotr Więckowski, Oskar Rudziński, Kacper Wiśniewski, Tomasz Zduńczuk, Łukasz Mańko-Musiał, Stanisław Kasprzak, Maciej Borówka.

fot. Monika Sidorowska

0 0 votes
Article Rating