Za dużo błędów w jednym meczu

Za dużo błędów w jednym meczu

Dłuższa przerwa w rozgrywkach Ekstraligi rugby nie pomogła ekipie Budowlanych Lublin. Podopieczni Stanisława Więciorka w wyjazdowym meczu 4. kolejki ulegli Lechii Gdańsk 7:33. Dla lublinian to trzecia porażka w bieżącym sezonie. – Popełniliśmy bardzo dużo niewymuszonych i prostych błędów, które nie powinny przydarzać się na poziomie Ekstraligi. Mam na myśli błędy wyboru czy szarży indywidualnej. Gdybyśmy nie popełnili tylu pomyłek, to na pewno moglibyśmy pokusić się o punkt bonusowy. Czy o zwycięstwo? Tego nie wiem, bo Lechia Gdańsk zagrała bardzo dobre zawody. Rywale prezentowali się stabilnie i realizowali założenia taktyczne. Ich grała była uporządkowana przez większą część meczu i przyniosło to efekt w postaci zwycięstwa oraz punktu bonusowego – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Budowlanych.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Budowlani Lublin podejmą Ogniwo Sopot (6 października, 15:00). Ten mecz odbędzie się na płycie głównej Areny Lublin.

Lechia Gdańsk – Budowlani Lublin 33:7 (14:7)
Punkty: Paweł Boczulak 8, Aleko Gigashvili 5, Sebastian Stolarz 5, Marek Płonka 5, Kacper Krużycki 5, Rafał Janeczko 5 – Michał Musur 5, Maciej Grabowski 2