Akademiczki sięgnęły po trzecią wygraną

Trzecie spotkanie w sezonie 2018/2019 wygrały siatkarki LUK AZS UMCS Lublin. Zawodniczki z Koziego Grodu w sobotnie popołudnie okazały się lepsze od Pogoni Proszowice, którą pokonały w trzech setach. – Można powiedzieć, że w końcu rozegraliśmy niezłe spotkanie. Wszystkie dziewczyny dostały szansę zaprezentowania się i wszystkie zagrały na bardzo dobrym poziomie. Sam wynik może wskazywać na to, że to był łatwy mecz, choć w pierwszym secie przegrywaliśmy już 5:12. Udało się wygrać nie tylko tę partię, ale i kolejne dwie. Naszą największą bronią w tym starciu okazał się blok, bo podbijaliśmy sporo piłek. Mam nadzieję, że to zwycięstwo nas uskrzydli – cieszy się Jacek Rutkowski.

Pogoń Proszowice – LUK AZS UMCS Lublin 0:3 (18:25, 11:25, 20:25)

LUK: Gabriela Krzysiak, Zuzanna Urbańska, Sylwia Obszyńska, Natalia Gieroba, Adrianna Nejkauf, Paulina Konop, Katarzyna Bogdańska (libero) oraz Nikola Chruściel, Patrycja Zielińska, Klaudia Pawlik, Dominika Wawerska.