Arcytrudna sytuacja zawodniczek Tomasovii w obliczu zawieszenia ligi

Arcytrudna sytuacja zawodniczek Tomasovii w obliczu zawieszenia ligi

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję o zawieszeniu prowadzonych przez siebie rozgrywek, w tym II ligi kobiet. Siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski zakończyły rundę zasadniczą na trzecim miejscu w tabeli, zdobywając tyle samo punktów, co druga Pogoń Proszowice i to właśnie z tą ekipą reprezentantki Lubelszczyzny miały rywalizować w pierwszych spotkaniach fazy play-off.

Jak decyzję związku ocenia szkoleniowiec Tomasovii? – Przerwanie ligi jest podyktowane zdrowiem ludzi. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Uważam, że zawieszenie rozgrywek to słuszny wybór. Ze względu na obecną sytuację wszystkie hale w Tomaszowie Lubelskim zostały zamknięte, także nie mamy gdzie trenować. Liga jest wstrzymana do odwołania i nie wiadomo kiedy to wszystko się zakończy. Wydaje mi się, że to jest już koniec sezonu. Nie wyobrażam sobie, żeby z dnia na dzień po prostu wznowić rozgrywki, bo musielibyśmy zacząć od przygotowań przedsezonowych i zająć się motoryką, co wymaga czasu. Nie jest możliwe, że nagle rozpoczniemy granie, ponieważ to grozi kontuzjami. Takie jest życie i nic na to nie poradzimy – komentuje Stanisław Kaniewski.

Obecne okoliczności mocno zaburzą cykl treningowy zawodniczek z powiatu tomaszowskiego. – Na ostatnich zajęciach powiedziałem dziewczynom, żeby pracowały nad sobą. Dlatego, że baseny, siłownie i inne tego typu miejsca są zamknięte, pozostaje nam gimnastyka, bieganie i rozciąganie. Sytuacja jest arcytrudna. Nikt nie był gotowy na takie wydarzenia. Żeby odpowiednio się przygotować, potrzebna jest hala, przeciwniczki, wspólny trening, a tego nie ma. Nie chcę być pisarzem czarnych scenariuszy, ale ciężko mi sobie wyobrazić, żeby sezon rozpoczął się w tym roku. Obecnie sytuacja się pogarsza i jest coraz więcej przypadków zachorowań. Nie mamy żadnej wizji przyszłości, ale musimy sobie z tym poradzić – puentuje nasz rozmówca.

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)