Arka doprowadziła do kolejnego spotkania z Cisami Nałęczów

Arka doprowadziła do kolejnego spotkania z Cisami Nałęczów

Zawodnicy Arki Wojsławice nie pękli przed Cisami Nałęczów i drugi mecz fazy play-off przechylili na swoją stronę. Kluczem do zwycięstwa siatkarzy z powiatu chełmskiego okazała się kapitalna zagrywka.

POMECZOWE KOMENTARZE

Gabriel Wlaź (zawodnik Arki Wojsławice): – Pierwszego seta graliśmy punkt za punkt. O zwycięstwie w nim zadecydowała końcówka, w której lepsi okazali się zawodnicy Cisów Nałęczów. Od drugiej partii postanowiliśmy zaryzykować w polu serwisowym, czyli w elemencie, który nam sprzyjał w rundzie zasadniczej. To było dobre posunięcie, ponieważ trafialiśmy w rywali seriami i to pozwoliło nam wygrać gładko dwie następnej odsłony. Chciałbym podkreślić, że w ataku bardzo dobrze zagrał Kacper Strzałkowski, który umiejętnie korzystał najpierw z przyjęcia Michała Piłata, a potem z rozegrania Łukasza Bieńko. Siatkarsko był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Utrudniliśmy rywalom grę środkiem, a na skrzydłach mieliśmy zdecydowaną przewagę. Pochwały wędrują także do Adasia Olejniczka, który w tym starciu zanotował kilka, jak nie kilkanaście bloków. Jesteśmy w komfortowej sytuacji, ponieważ mecz o awans gramy u siebie i jeśli powtórzymy to, co zaprezentowaliśmy dzisiaj, to powinno być dobrze. 

Przemysław Chrościcki: Arka Wojsławice była dzisiaj w zdecydowanie lepszej dyspozycji niż my. Gospodarze zaprezentowali dobrą zagrywkę, przez co utrudnili nam przyjęcie i wyprowadzenie pierwszej akcji. To z kolei przełożyło się na dobre ustawienie bloku, a w tym elemencie rywale dużo punktowali.  Patrząc na przebieg meczu, my poprawnie zagraliśmy tylko w pierwszej partii. Drugi i trzeci set to masa błędów z naszej strony i stąd takie wyniki. W czwartej odsłonie mieliśmy swoje szanse, bo prowadziliśmy 14:12. Przytrafił nam się jednak przestój, który przeciwnicy umiejętnie wykorzystali. 

NASTĘPNY MECZ

Trzeci mecz pomiędzy Arką Wojsławice a Cisami Nałęczów zostanie rozegrany 29 marca o godzinie 20:00 w hali w Pliszczynie.

UKS Arka Wojsławice – Cisy Nałęczów 3:1 (24:26, 25:12, 25:11, 25:22)

Arka: Łukasz Bieńko, Paweł Dobrowolski, Kacper Strzałkowski, Tomasz Kociuba, Patryk Ignatiuk, Adam Olejniczek, Michał Piłat (libero) oraz Gabriel Wlaź, Łukasz Wróbel.

Cisy: Arkadiusz Orlik, Michał Gałkowski, Leszek Cholewa, Rafał Marzec, Piotr Krysiak, Paweł Kisiel, Konrad Buszko (libero) oraz Mariusz Mucha, Krzysztof Gontarz, Adam Chrzanowski, Szymon Mańkowski, Łukasz Kozioł.

fot. Arka Wojsławice (archiwum)