AZS AWF Biała Podlaska = Champions

AZS AWF Biała Podlaska = Champions

Siatkarze AZS-u AWF Biała Podlaska w kampanii 2017/2018 nie pękli przed bardziej doświadczonymi rywalami i w swoim debiutanckim sezonie na parkietach III ligi sięgnęli po mistrzowski tytuł. W decydującym meczu podopieczni Marcina Śliwy pokonali 3:1 Cisy Nałęczów. 

KOMENTARZE TRENERÓW

Marcin Śliwa: – Wygraliśmy mecz, który dał nam pierwsze miejsce w rozgrywkach wojewódzkich. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej po ośmiu latach pojawiła się siatkówka w takim wydaniu. Jeśli chodzi o to spotkanie, zaczęliśmy go spokojniej niż wczoraj. Wystąpiliśmy dzisiaj z nowym libero, który podołał zadaniu, więc nasza gra wyglądała nieźle. To my byliśmy zespołem, który prowadził grę. Trzeci set był najbardziej zacięty i uciekł nam dopiero w końcówce. Nie prezentowaliśmy w tamtym momencie dobrej zagrywki, co wykorzystali goście. Zmobilizowaliśmy się na czwartą partię, dzięki czemu szybko odskoczyliśmy Cisom Nałęczów. Przed sezonem celowałem w wysokie miejsce. Nie ukrywam, że walczyliśmy o mistrzostwo od samego początku. Wiedziałem, z jakimi chłopakami będę pracował, dlatego miałem świadomość, że ten cel można zrealizować i tak się właśnie stało. 

Przemysław Chrościcki: Zagraliśmy najsłabszy mecz w rundzie play-off i jeden z gorszych w tym sezonie. Podróż, jaką przebyliśmy przez dwa dni z Nałęczowa do Białej Podlaskiej, mogła nas zmęczyć. Nie chcę nas jednak usprawiedliwiać, ponieważ wyglądaliśmy słabo praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Pozostaje nam pogratulować drużynie AZS-u AWF, która dzisiaj prezentowała się lepiej od nas, zwłaszcza w polu zagrywki i w bloku. Nam zabrakło podstawowych atutów, aby osiągnąć lepszy rezultat. Z przebiegu sezonu możemy być jednak zadowoleni. Dobrze, że po słabym początku w rundzie zasadniczej potrafiliśmy się pozbierać na play-offy i poprawić naszą grę. W końcówce sezonu kontuzje dopadły Michała Gałkowskiego i Rafała Marca, więc musieliśmy także zmagać się z pewnymi brakami. Przed nami turniej o II ligę i zrobimy wszystko, żeby pokazać się w nim z jak najlepszej strony.

AZS AWF Biała Podlaska – Cisy Nałęczów 3:1 (25:21, 25:17, 23:25, 25:18)

AZS AWF: Hubert Jankuniec, Marcin Kusznieruk, Jakub Gaładyna, Igor Kowalski, Damian Jurkowski, Michał Gołębiowski, Dawid Duliasz (libero) oraz Damian Roszkowski, Łukasz Żabiński.

Cisy: Arkadiusz Orlik, Krzysztof Gontarz, Leszek Cholewa, Mariusz Mucha, Piotr Krysiak, Szymon Mańkowski, Konrad Buszko (libero) oraz Tomasz Wojnar, Paweł Kisiel, Adam Chrzanowski, Łukasz Kozioł.

fot. AZS AWF Biała Podlaska