Cisy górą w zaległym meczu z Tabasco

Cisy górą w zaległym meczu z Tabasco

W zaległym spotkaniu 5. kolejki rozgrywek III ligi lubelskiej pomiędzy Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski a Cisami Nałęczów lepsi okazali się podopieczni Przemysława Chrościckiego. Zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło ekipie z powiatu puławskiego wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli, które przed tym meczem zajmowała drużyna prowadzona przez Patryka Nowaka. 

POMECZOWE KOMENTARZE

Patryk Nowak:  O konfrontacji z Cisami Nałęczów chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Przerwa świąteczna nie wpłynęła na nas tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Goście przez cały mecz kontrolowali wynik spotkania, nie pozwalając nam wyjść na prowadzenie. W dalszym ciągu naszym największym mankamentem pozostaje zagrywka. W tym elemencie błyszczeli rywale, którzy utrudnili nam przyjęcie. Widać, że jest to poukładana i mocna personalnie drużyna, która zapewne włączy się do walki o czołową dwójkę. Chciałbym, aby moi zawodnicy uwierzyli w swoje nieprzeciętne jak na tę ligę możliwości oraz w to, że z każdym można wygrać. Nasz skład w dalszym ciągu się kształtuje. W ostatnim tygodniu doszedł do nas zawodnik, który będzie dla nas dużym wzmocnieniem. Planujemy pozyskać jeszcze jednego siatkarza. Przed nami dwa tygodnie pracy na treningach. Pojawia się na nich coraz więcej chłopaków. Mam nadzieję, że przed następnym meczem uda nam się poprawić jakość naszej gry i sprawić niespodziankę.

Arkadiusz Orlik (zawodnik Cisów Nałęczów): – Mecz ułożył się dla nas dobrze. Kluczem do zwycięstwa okazała się regularna i stabilna zagrywka, która sprawiała problemy gospodarzom. Dzięki temu łatwiej było nam bronić czy blokować ataki przeciwników. Po naszej stronie nieźle też funkcjonowały przyjęcie i pierwszy atak. W pierwszym secie co prawda mieliśmy drobne kłopoty w polu serwisowym, lecz szybko wszystko wróciło do normy. W końcówce drugiej partii dobrą zmianę dał Paweł Kisiel. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu na zgranie się, bo zmieniliśmy lekko ustawienie, ale myślę, że będzie już tylko lepiej. 

NASTĘPNA KOLEJKA

13 stycznia Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski będzie pauzować. Natomiast Cisy Nałęczów tego dnia zagrają na wyjeździe z MKS-em Kraśnik.

Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski – Cisy Nałęczów 0:3 (19:25, 20:25, 16:25)

Tabasco: Przemysław Kubów, Michał Urban, Paweł Anioł, Michał Ciorgoń, Michał Steciuk, Jakub Droździel, Daniel Bil (libero) oraz Wojciech Kawka, Grzegorz Barczuk, Łukasz Mazur, Skarbimir Węcławik, Jakub Demski, Gabriel Sadurski (libero).

Cisy: Arkadiusz Orlik, Piotr Krysiak, Szymon Mańkowski, Rafał Marzec, Łukasz Kozioł, Konrad Buszko (libero) oraz Paweł Kisiel.

fot. Robert Myszka