Cisy pokazały moc. Tabasco w dalszym ciągu zmaga się z problemami

Cisy pokazały moc. Tabasco w dalszym ciągu zmaga się z problemami

O tym, że forma siatkarzy Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski jest daleka od tej, którą prezentują zawodnicy Cisów Nałęczów, świadczy wynik sobotniej konfrontacji. Podopieczni Przemysława Chrościckiego w swojej hali nie dali szans ekipie prowadzonej przez Grzegorza Barczuka i pewnie wygrali za trzy punkty. 

KOMENTARZE TRENERÓW

Przemysław Chrościcki: – Zdobywamy kolejne trzy punkty. Z samego przebiegu meczu możemy być zadowoleni. Mieliśmy to spotkanie pod kontrolą. W pierwszym secie do stanu 12:12 graliśmy z drużyną Tabasco punkt za punkt, ale od tego momentu osiągnęliśmy zdecydowaną przewagę. Decydujący wpływ na to miała nasza zagrywka, dzięki której skutecznie utrudniliśmy przyjęcie rywalom. Do tego dołożyliśmy skuteczny blok i dobrą grę w obronie, bo trochę piłek udało się podbić, a dzięki temu funkcjonowała kontra. Cieszy, że gramy coraz lepiej nie tylko fragmentami, ale przez dłuższy czas. 

Grzegorz Barczuk: – To dla nas kolejny niekorzystny wynik. Zawodnicy Cisów Nałęczów w swojej hali są bardzo groźni, ponieważ dysponują niesamowitą zagrywką. W tym spotkaniu zagraliśmy bez naszego podstawowego przyjmującego. Zastąpił go co prawda inny siatkarz, ale nie wyszło to najlepiej. Zabrakło nam także skuteczności w ataku. Nie mamy atutów w tym elemencie i starcia na siatce nie kończą się po naszej myśli. Myślę, że reszta wyglądała w miarę w porządku. 

NASTĘPNA KOLEJKA

24 lutego Cisy Nałęczów zagrają na wyjeździe z AZS AWF Biała Podlaska. Natomiast Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski tego dnia podejmie MKS Kraśnik.

Cisy Nałęczów – Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski 3:0 (25:14, 25:19, 25:10)

Cisy: Arkadiusz Orlik, Michał Gałkowski, Piotr Krysiak, Szymon Mańkowski, Leszek Cholewa, Łukasz Kozioł, Konrad Buszko (libero) oraz Adam Chrzanowski, Krzysztof Gontarz, Mariusz Mucha, Rafał Marzec, Paweł Kisiel.

Tabasco: Przemysław Kubów, Jakub Droździel, Paweł Anioł, Tomasz Bukowski, Grzegorz Barczuk, Łukasz Mazur, Gabriel Sadurski (libero), Daniel Bil (libero), Skarbimir Węcławik, Jakub Demski.