Derbowy rewanż

Derbowy rewanż

Trzy punkty w niedzielnych derbach województwa lubelskiego padły łupem siatkarek LUK AZS UMCS Lublin. Podopieczne Jacka Rutkowskiego w trzech setach pokonały Tomasovię Tomaszów Lubelski i tym samym zrewanżowały się rywalkom za porażkę z 8. kolejki rozgrywek grupy 4 II ligi siatkówki kobiet. 

KOMENTARZE TRENERÓW

Jacek Rutkowski: – Jestem szczęśliwy z tego powodu, że wygraliśmy. Namówiłem dziewczyny na ciężką pracę, czego efekty dzisiaj mogłem zauważyć. Moje zawodniczki zagrały na swoim poziomie. Co prawda nie do końca dobrze szło naszej liderce Natalii Gierobie, ale pomimo tego udało nam się wylansować dwie inne siatkarki. Jedną z nich była Zuzia Urbańska, która kończyła wiele piłek, szczególnie z drugiej linii. Myślałem już, że trzeciego seta oddamy na poczet dobrego przygotowania się do czwartego. Jednak dzięki dobrej postawie Oli Krzyżak nasza gra nabrała rumieńców. To młoda i niedoświadczona siatkarka, a dzisiaj pociągnęła nasz zespół do przodu. Zameldowaliśmy się w tym miejscu, w którym powinniśmy być. Cieszę się, że zgłaszamy akces do gry o wyższe cele. 

Stanisław Kaniewski:  Ostatni mecz w lidze zagraliśmy prawie miesiąc temu i wydaje mi się, że ta przerwa źle na nas wpłynęła. Dziewczyny wypadły z rytmu gry i nie prezentują już tej siatkówki, co wcześniej. Z powodu kontuzji zabrakło dzisiaj naszej kapitan Marty Chwały i jej brak był widoczny. Bardzo słabo zagraliśmy w ataku. Przyjęcie na początku spotkania jeszcze jakoś wyglądało, ale im dłużej trwał ten pojedynek, tym było gorzej. Zaprezentowaliśmy się bardzo słabo, zwłaszcza jeśli chodzi o sferę mentalną. Brak wiary nastąpił już chyba w pierwszym secie. W drugiej i trzeciej partii wysoko prowadziliśmy, a nie potrafiliśmy dowieźć do końca dobrego dla nas wyniku. Przed nami jeszcze wiele pracy. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce LUK AZS UMCS Lublin będzie pauzować. Natomiast Tomasovia Tomaszów Lubelski 24 lutego podejmie Jedynkę Siewierz. Dzień wcześniej podopieczne Stanisława Kaniewskiego rozegrają zaległy mecz z Pogonią Proszowice.

LUK AZS UMCS Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0 (25:20, 25:23, 25:19)

AZS UMCS: Magdalena Bogusz, Natalia Gieroba, Paulina Konop, Sylwia Obszyńska, Adrianna Nejkauf, Zuzanna Urbańska, Paulina Kłuś (libero) oraz Dominika Wawerska, Aleksandra Krzyżak.

Tomasovia: Marta Cichoń, Małgorzata Hajduk, Małgorzata Ruszel, Martyna Dzida, Aleksandra Tabaczuk, Gabriela Kostur, Paulina Czekajska (libero) oraz Wiktoria Beńko, Patrycja Kaniewska, Karolina Karpiuk.