Drużyna LUK AZS UMCS Lublin przypieczętowała czwarte miejsce

Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin w spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz zagrały na miarę swoich możliwości i pokonały rywalki 3:1. Dzięki kompletowi punktów wywalczonemu w tym meczu podopieczne Jacka Rutkowskiego po rundzie zasadniczej sezonu 2017/2018 w rozgrywkach grupy 4 II ligi siatkówki kobiet uplasowały się tuż za podium. 

KOMENTARZ TRENERA

Jacek Rutkowski:  To był niby mecz z kategorii tych łatwych, ale wiadomo, jak to zawsze jest. Jesteśmy trochę zmęczeni, ponieważ mamy za sobą intensywny czas. Wzięliśmy udział w towarzyskim turnieju w Toruniu i w ciągu dwóch dni rozegraliśmy pięć spotkań. Trudno było cokolwiek robić z zawodniczkami, żeby nie przesadzić. Nie odbyliśmy treningu motorycznego i było to widoczne. Do tego Ada Nejakuf, czyli nasza dobrze grająca dziewczyna, wybiła sobie kciuka i nie mogła nam pomóc w takim stopniu, jak zawsze. Podobnie Natalia Gieroba, która jest po grypie. Jesteśmy zespołem, który jak nie popracuje odpowiednio, to nie ma dobrych wyników. W konfrontacji z Sandecją Nowy Sącz niby wszystko zaczęło się dobrze, ale potem przegraliśmy drugiego seta. W kolejnych partiach wyniki były już na styku. Muszę pogratulować dziewczynom, bo pokazały one serducho i wolę walki. Na tyle kłopotów, co mieliśmy, to czwarte miejsce na tym etapie jest dobrym wynikiem. 

NASTĘPNA KOLEJKA

Runda zasadnicza rozgrywek II ligi dobiegła końca. LUK AZS UMCS Lublin zakończył ją na czwartym miejscu i w play-offach rywalizował będzie z Marbą Sędziszów Małopolski. Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 marca.

LUK AZS UMCS Lublin – STS Sandecja Nowy Sącz 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:21)

AZS UMCS: Natalia Gieroba, Sylwia Obszyńska, Zuzanna Urbańska, Paulina Konop, Magdalena Bogusz, Aleksandra Krzyżak, Paulina Kłuś (libero), Katarzyna Bogdańska (libero), Adrianna Nejkauf, Dominika Wawerska, Wiktoria Kowalska, Iga Jarosińska.

fot. Jakub Pecio (archiwum)