Faworyt był tylko jeden

Faworytem pierwszego meczu fazy play-off pomiędzy AZS-em AWF Biała Podlaska a Powiślakiem Końskowola była ekipa prowadzona przez Marcina Śliwę. Zwycięzcy rundy zasadniczej rozgrywek III ligi lubelskiej poza pierwszym setem nie dali większych szans drużynie z powiatu puławskiego i pewnie wygrali u siebie 3:1.

KOMENTARZE TRENERÓW

Marcin Śliwa:  Jeśli chodzi o naszą grę, to zaprezentowaliśmy się lepiej niż w dwóch ostatnich meczach. W pierwszym secie mieliśmy problem z kontrolowaniem wyniku, bo nie wbiliśmy się do końca w poprawne ustawienie bloku. To był nasz mankament, dzięki któremu zawodnicy Powiślaka Końskowola skutecznie radzili sobie w ataku. Później moi siatkarze już odpalili, zwłaszcza w elemencie zagrywki. To nam pozwoliło odrzucić rywali od siatki, ustawić szczelny blok i wygrać pewnie pierwsze spotkanie fazy play-off, co pokazują wyniki trzech kolejnych partii.

Henryk Turbiasz:  Pierwszy set z naszej strony był przyzwoity. Dobrze prezentowaliśmy się w zagrywce i bloku. To był klucz do sukcesu. Nim druga partia się rozpoczęła, to AZS AWF Biała Podlaska prowadził już siedmioma punktami. Skrzydła nam trochę opadły i chcieliśmy tylko dograć tę odsłonę. Trzeci set do stanu 10:11 był wyrównany. Potem rywale zaczęli osiągać przewagę, a my mieliśmy problem ze zdobywaniem punktów. Czwarta partia to już dopełnienie całości. Gospodarze byli dzisiaj bardziej systematyczni. Może nie szło im to widowiskowo, ale swoje po prostu robili. Za tydzień rewanż u nas. Mamy nadzieję, że przy drobnych zbiegach okoliczności i zagraniu na najwyższym poziomie jesteśmy w stanie nawiązać walkę z przeciwnikiem.

NASTĘPNA RUNDA

Drugi mecz pomiędzy AZS-em AWF Biała Podlaska a Powiślakiem Końskowola odbędzie się 17 marca.

AZS AWF Biała Podlaska – Powiślak Końskowola 3:1 (21:25, 25:12, 25:18, 25:14)

AZS AWF: Damian Roszkowski, Marcin Kusznieruk, Michał Gołębiowski, Damian Jurkowski, Jakub Gaładyna, Igor Kowalski, Adrian Kupiński (libero) oraz Dawid Duliasz, Remigiusz Puszkarski.

Powiślak: Rafał Celejewski, Mateusz Stonio, Michał Chuszcz, Emil Kapelko, Maksymilian Kozłowski, Przemysław Kozak, Grzegorz Turbiasz (libero) oraz Tomasz Kowalczyk, Marek Turbiasz, Piotr Skawerek.