Faza play-off w I lidze rozpoczęta. LUK z wygraną, Avia pod ścianą

Faza play-off w I lidze rozpoczęta. LUK z wygraną, Avia pod ścianą

Faza play-off w rozgrywkach Tauron 1. Ligi rozpoczęta! Zespół LUK Politechniki Lublin pokonał u siebie Mickiewicz Kluczbork 3:1. Natomiast Polski Cukier Avia Świdnik uległ BBTS Bielsko-Biała 1:3. Rywalizacja w obu spotkaniach toczy się do dwóch zwycięstw. 

Zgodnie z przewidywaniami drużyna LUK Politechniki Lublin wygrała we własnej hali z ósmym po rundzie zasadniczej Mickiewiczem Kluczbork. Lublinianie potrzebowali do tego czterech setów. MVP czwartkowego meczu został wybrany kapitan lubelskiego teamu Grzegorz Pająk. – Należy przyznać, że rywal mocno nam się postawił. Trudno było go złamać choćby zagrywką i przez to mieliśmy kłopoty z przełamaniem. Nie kończyliśmy w tym spotkaniu kontrataków i przez to sami sobie wyrządzaliśmy krzywdę. To, co mnie cieszy to doskonałe wejścia Kuby Wachnika i Kuby Ziobrowskiego, którzy znacząco przyczynili się do wygrania tego starcia. Myślę, że w rewanżu Mickiewicz Kluczbork zagra jeszcze bardziej odważnie, więc musimy przygotować się na kolejny wymagający mecz – podsumował trener Dariusz Daszkiewicz.

Drugi mecz pomiędzy tymi rywalami odbędzie się w niedzielę 11 kwietnia o godzinie 18:00.

LUK Politechnika Lublin – Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:18, 25:27, 25:17, 25:18)

LUK: Rusin, Romać, Sobala, Pająk, Stajer, Mehić, Majstorović (libero) oraz K. Durski, Wachnik, Ziobrowski, Cabaj (libero).

Mickiewicz: Frankowski, Lewandowski, Bułkowski, Toma, Owczarz, Jaskuła (libero) oraz Szmajduch, J. Durski, Łysiak (libero), Kulik, Sternik.


Na Śląsku rywalizację w fazie play-off rozpoczęli siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik. Po pierwszym secie to żółto-niebiescy byli bliżej wygranej, bowiem zwyciężyli na przewagi 25:27. W kolejnych partiach jednak dużo lepiej zagrali rywale i to oni zainkasowali cenną wygraną w 1. rundzie. Rewanż w niedzielę 11 kwietnia w Świdniku o godzinie 18:00. 

BBTS Bielsko-Biała – Polski Cukier Avia Świdnik 3:1 (25:27, 25:17, 25:15, 25:20)

BBTS: Macionczyk, Siek, Piotrowski, Cedzyński, Krikun, Makowski, Jaglarski (libero) oraz Marek (libero), Kapelus, Vicentin, Gryc.

Avia: Nowak, Obermeler, Sługocki, Rećko, Swodczyk, Rawiak, Kuś (libero) oraz Bonisławski (libero), Guz, Walawender, Żywno, Kurek.