Finał Ligi Mistrzów Siatkarzy: kiedy i o której godzinie Jastrzębski – Trentino?

Finał Ligi Mistrzów Siatkarzy: kiedy i o której godzinie Jastrzębski – Trentino?
fot. Icon Sport

Turecka Antalyia stanie się dziś na kilka godzin prawdziwą siatkarską stolicą Europy. Gdzie oglądać finał Ligi Mistrzów siatkarzy i kto w nim wystąpi? Szczegóły poniżej.

Kiedy finał Ligi Mistrzów Siatkarzy? O której Jastrzębski Węgiel – Itas Trentino

Starcie finałowe powinno rozpocząć się punktualnie o godz. 16:00. Po przeciwnych stronach siatki staną dwie czołowe ekipy siatkarskie w swoich krajach, choć w chwili obecnej za czołową może uważać się tylko jedna z nich. Siatkówka bywa jednak sportem mocno nieprzewidywalnym i żadnego z rezultatów nie można być 100% pewnym.

Dublet w zasięgu

W swojej dotychczasowej historii drużyna Jastrzębskiego Węgla kilkukrotnie kończyła sezon z dwoma statuetkami na koncie. W 2021 roku Pomarańczowi zdobyli przykładowo mistrzostwo oraz Superpuchar Polski. Nadrzędnym celem, do którego dążą wszystkie zespoły jest jednak skompletowanie duetu, na który składałoby się MP oraz wygrana w prestiżowej Lidze Mistrzów. Przed taką szansą stają właśnie podopieczni Marcelo Mendeza.

Trentino jest klubem o ogromnym doświadczeniu w meczach o stawkę. Włosi meldowali się w finale sześciokrotnie. Trzy takie starcia padały finalnie ich łupem, ale po raz ostatni w odległym 2011 roku. Jastrzębianie dla odmiany o ostateczny triumf walczyli raptem raz, ale miało to miejsce bardzo niedawno, bo w ramach sezonu 2022/2023.

Przed rokiem na ich drodze stanęła rodzima ZAKSA. Mam nadzieję, że tym razem absolutnie nic już ich nie zatrzyma i finał Ligi Mistrzów siatkarzy ponownie zdobędzie zespół z Polski.