Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel typy, kursy i zapowiedź (09.03.2023)

Wielki krok w stronę awansu do półfinału Ligi Mistrzów wykonała wczoraj ZAKSA Kędzierzyń-Koźle. Czy jej śladem pójdą lada chwila także podopieczni Marcelo Mendeza? Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel typy, kursy i zapowiedź.

Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel typy i przewidywania

Dzięki bardzo dobrej grze jastrzębianie już drugi rok z rzędu mają szansę na uzyskanie awansu do turnieju finałowego Ligi Mistrzów. Na całe szczęście w bieżącej edycji tych rozgrywek spotkanie rodaków z Kędzierzyna-Koźla grozi im dopiero w wielkim finale siatkarskiej Champions League.

Aby walka o złoto była w ogóle możliwa, aktualni wicemistrzowie Polski muszą jednak najpierw wysłać poza burtę zmagań niemiecki Friedrichshafen. To jednak przynajmniej w teorii nie powinno sprawić im jakichś większych problemów.

friedrichshafen-jastrzebski-wegiel-typy

Drużyna ze dwoma Polakami w składzie (Mateusz Biernat, Michał Superlak) nie jest raczej typowana do roli faworyta. Sztuka urwania przynajmniej seta Tomkowi Fornalowi i spółce powinna im się jednak udać przede wszystkim z tego powodu, że zespół z Jastrzębia-Zdroju miewał ostatnio spore wahania formy. Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel typy na przynajmniej cztery sety mają więc pełen uzasadnienie.

Liczymy, że widzowie zgromadzeni w ZF-Arenie będą zatem świadkami naprawdę ciekawego pojedynku. Oby tylko możliwość uniesienie rąk ku górze mieli ostatecznie przyjezdni. Jak już wspominaliśmy bowiem wyżej, dwa polskie kluby w Final Four po raz drugi z rzędu byłyby czymś naprawdę niesamowitym.

Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel bezpośrednie mecze

W przeszłości obie ekipy spotykały się już ze sobą wielokrotnie. Oto rezultaty poprzednich trzech takich starć:

  • Jastrzębski – Friedrichshafen 3:0
  • Friedrichshafen – Jastrzębski 1:3
  • Jastrzębski – Friedrichshafen 3:1

Dominacja jastrzębian to mało powiedziane. Zespół z Badenii-Wirtembergii zdołał urwać dotychczas Pomarańczowym zaledwie kilka setów. Nie zanosi się raczej na to, jakoby ta tendencja miała niebawem ulec zmianie.

Kiedy, o której i gdzie oglądać Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel? Transmisja

W licznych wiadomościach pytacie, kiedy Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel i o której godzinie? Start tego pojedynku zaplanowano więc na godz. 19:00 w dniu 9 marca bieżącego roku. Za transmisję tradycyjnie będzie oczywiście odpowiadała stacja Polsat Sport. Zainteresowani będą mogli śledzić także losy tej rywalizacji w internecie za pośrednictwem Betclic oraz STS TV.