Grzegorz Pająk zasilił LUK Politechnikę Lublin

Grzegorz Pająk zasilił LUK Politechnikę Lublin

Siódmym wzmocnieniem LUK Politechniki Lublin przed startem sezonu 2020/2021 jest Grzegorz Pająk. Transferem doświadczonego rozgrywającego lubelska drużyna zamknęła kadrę na nadchodzące rozgrywki. 

33-letni zawodnik w trakcie swojej bogatej kariery występował m.in. w barwach francuskiego Martigues Volleyball, tureckiego Tokat Belediye Plevnespor i rosyjskiego Dinama Moskwa. Pająk rozegrał też wiele sezonów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Dyrygował grą Effectora Kielce, AZS-u Olsztyn, Aluron Virtu Warty Zawiercie i MKS-u Będzin, w którym spędził ostatnie miesiące. Jednak największe sukcesy nowy siatkarz lubelskiej ekipy odnosił z Jastrzębskim Węglem i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W sezonie 2009/2010 wywalczył z ekipą z Jastrzębia srebrny medal mistrzostw Polski i triumfował w rozgrywkach Pucharu Polski. Z kolei jako zawodnik ZAKS-y zdobył dwa tytuły mistrza Polski (2016, 2017) oraz krajowy puchar (2017).

W 2015 roku Grzegorz Pająk został powołany do reprezentacji Polski przez Stephane’a Antigę. Rozgrywający wywalczył z kadrą narodową brązowy medal w rozgrywanym w Wałbrzychu turnieju finałowym Ligi Europejskiej.

fot. Grzegorz Winnicki/LUK Politechnika Lublin