II liga siatkówki kobiet: niezłe mecze w Tomaszowie Lubelskim i w Lublinie

II liga siatkówki kobiet: niezłe mecze w Tomaszowie Lubelskim i w Lublinie

Po cenne trzy punkty w 13. kolejce grupy 4 II ligi siatkówki kobiet sięgnęły siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego w sobotni wieczór pokonały przed własną publicznością ekipę ze Starego Sącza. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego, że udało nam się pewnie zwyciężyć. Gratuluję swoim zawodniczkom, bo mieliśmy przed tym spotkaniem problemy kadrowe. Musieliśmy, zresztą jak zwykle przemeblować nasz skład. Dziewczyny wiedziały, że jest to ważny mecz i widać było, że oddały serce na parkiecie oraz pokazały charakter. Warto podkreślić, że pod względem taktycznym zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze i popełniliśmy mniej błędów. To było kluczem do zwycięstwa, bo spokojnie dowieźliśmy wygraną do końca – podsumowuje opiekun niebiesko-białych. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Tomasovia Tomaszów Lubelski zagra na wyjeździe z TS Wisłą Kraków (25 stycznia).

Tomasovia Tomaszów Lubelski – MUKS SOS Poprad Stary Sącz 3:0 (25:22, 25:17, 25:21)

Tomasovia: Marta Chwała, Justyna Tyska, Wioletta Świerkosz, Maja Orzyłowska, Gabriela Kostur, Aleksandra Tabaczuk, Natalia Machniewicz (libero) oraz Diana Romaszko-Piwko, Patrycja Kaniewska,


Niezwykle udanie dla siatkarek AZS-u UMCS Lublin rozpoczął się 2020 rok. Podopieczne Piotra Fijołka nie zaznały jeszcze w nim smaku porażki. Tym razem górą wyszły z sobotniej potyczki z sąsiadującymi z nimi w tabeli zawodniczkami MKS-u Pogoń Proszowice. – Bardzo się cieszę z tego, że zrewanżowaliśmy się rywalkom za przegraną w Proszowicach i zgarnęliśmy trzy punkty. Chciałbym pogratulować dziewczynom, bo zagraliśmy super mecz. W naszym przypadku za każdym razem kluczem do zwycięstwa jest drużyna. Mamy bardzo wyrównaną i kompletną ekipę. Udało nam się w tym meczu zrealizować założenia taktyczne i to było kluczem do zwycięstwa – mówi trener lublinianek.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce AZS UMCS Lublin zagra na wyjeździe z KPKS Halemba (25 stycznia)

AZS UMCS Lublin – MKS Pogoń Proszowice 3:1 (25:16, 25:12, 21:25, 25:15)

AZS: Patrycja Zielińska, Sylwia Obszyńska, Natalia Gieroba, Zuzanna Urbańska, Marta Jasińska, Klaudia Pawlik, Paulina Kłuś (libero) oraz Julia Chadała, Joanna Pawlik, Katarzyna Bogdańska, Anna Targońska.

fot. AZS UMCS Lublin