Ile za wygranie Ligi Mistrzów siatkarzy? Nagrody budzą kontrowersje

Ile za wygranie Ligi Mistrzów siatkarzy? Nagrody budzą kontrowersje

Wiemy, ile jest za wygranie Ligi Mistrzów siatkarzy. Kwota, którą zarobi najlepsza ekipa robi wrażenie. Przypomnijmy też, że finał Ligi Mistrzów zaplanowano na 21 maja 2023, a odbędzie się on w Turynie. W wielkim finale zagra ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel. Będzie to pierwszy w historii polsko-polski pojedynek w ramach Ligi Mistrzów siatkówka.

Ile zarobi zwycięzca Ligi Mistrzów siatkarzy 2022/23?

500 000 euro – tyle premii wpłynie na konto drużyny, która wygra Ligę Mistrzów siatkarzy. W przeliczeniu na złotówki daje to ponad 2,3 miliona złotych do podziału pomiędzy siatkarzy i sztab szkoleniowy. To jedna z najwyższych nagród w siatkówce. Co ciekawe, jest to jednak kwota nieporównywalnie niższa od tego, co wygrywa się w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Stąd też wielu kibiców siatkówki uważa, że to zdecydowanie za mało.

Przypomnijmy, że w finale Ligi Mistrzów siatkarzy grają ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel. I to właśnie na konto jednej z tych drużyn wpłynie wspomniane 500 tysięcy euro premii za wygranie Ligi Mitrzów siatkarzy.