Ile zarobią siatkarze? Ile za wygranie Mistrzostw Europy siatkarzy 2023?

Ile zarobią siatkarze? Ile za wygranie Mistrzostw Europy siatkarzy 2023?
fot. Icon Sport

Reprezentacja Polski zagra z Włochami w finale Mistrzostw Europy siatkarzy 2023. Ile zarobią polscy siatkarze jeżeli wygrają ME, a ile, jeżeli wywalczą srebrne medale? Znane są już nagrody ME siatkarzy 2023 i trzeba przyznać, że kwoty robią wrażenie, ale daleko im do gratyfikacji, na jakie mogą liczyć choćby piłkarze.

Ile za wygranie ME siatkarzy 2023? Pula nagród

To, ile zarobią siatkarze za wygranie Mistrzostw Europy 2023 interesuje każdego. Nie może to dziwić, bowiem biało-czerwoni po czternastu latach przerwy zagrają w finale imprezy o prym na Starym Kontynencie. To właśnie czternaście lat temu po raz pierwszy – i jedyny – nasi siatkarze wywalczyli złote medale. Czy w tym roku powtórzą ten sukces?

Wielki finał Polska – Włochy odbędzie się już w sobotę, 16 września 2023 roku, o godzinie 21:00. Jeżeli polscy siatkarze wygrają Mistrzostwa Europy, otrzymają do podziału 500 tysięcy euro, co oznacza około 2,3 miliona złotych. Co ciekawe, łączna pula nagród na ME siatkarzy 2023 dla czterech najlepszych reprezentacji wynosi 1 milion euro. Jeżeli Polacy przegrają w finale z Włochami, to zarobią 250 tysięcy euro, czyli około 1,1 miliona złotych. Jak widzisz, jasne jest już ile zarobią siatkarze za wygranie Mistrzostw Europy i za ewentualny srebrny medal. Wiadomo także, że na konto brązowych medalistów wpadnie 150 tysięcy euro, a więc około 695 tysięcy złotych. Czwarta drużyna Mistrzostw Europy siatkarzy 2023 zainkasuje 100 tysiecy euro, a więc około 463 tysięcy złotych.