Ile zarabiają siatkarze? Zarobki najlepszych siatkarzy robią wrażenie

Choć zarobki najlepszych siatkarzy w większości przypadków owiane są tajemnicą, to nam udało się dotrzeć do ciekawych liczb. Dzięki temu wiemy, ile zarabiają siatkarze na świecie oraz jak prezentują się zarobki siatkarzy w PlusLidze. Sprawdź poniżej.

ile zarabiają siatkarze

Ciekawi Cię ile zarabiają najlepsi siatkarze? Znamy szczegóły

Nieoficjalnie mówi się, że listę najlepiej zarabiających siatkarzy otwiera Wilfredo Leon, który może liczyć na około 1 milion euro za rok gry. Oczywiście, są to nieoficjalne szacunki, bowiem to ile zarabiają najlepsi siatkarze oraz ich kontrakty, owiane są tajemnicą. Na drugim miejscu wśród najlepiej zarabiających siatkarzy plasuje się Georg Grozer, a najniższy stopień podium przypadł Aaronowi Russellowi. Na liście tej nie ma już więcej reprezentantów Polski oprócz Wilfredo Leona. Choć niektórzy spekulują, że do czołowej “10” blisko Bartoszowi Kurkowi.

  1. Wilfredo Leon – około 1 mln euro rocznie
  2. Georg Grozer – około 650 tysięcy euro rocznie
  3. Aaron Russell  – około 550 tysięcy euro rocznie
  4. Ricardo Lucarelli – około 520 tysięcy euro rocznie
  5. Aleksandar Atanasijevic – około 500 tysięcy euro rocznie
  6. Yoandy Leal – około 500 tysięcy euro rocznie
  7. Nimir Abdel-Aziz – około 450 tysięcy euro rocznie
  8. Matej Kazijski – około 450 tysięcy euro rocznie
  9. Osmany Juantorena – około 350 tysięcy euro rocznie
  10. Simone Giannelli około 350 tysięcy euro rocznie

Jak widać, włoska siatkówka płaci najwięcej.

Ile zarabiają siatkarze w PlusLidze?

Okazuje się, że zarobki siatkarzy w PlusLidze, podobnie jak w innych czołowych ligach świata, są bardzo zróżnicowane. Niemniej jednak wciąż panuje trend, że siatkarze pomimo olbrzymiej oglądalności, zarabiają zdecydowanie mniej, aniżeli piłkarze czy tenisiści.

Według dziennikarskich informacji, zarobki najlepszych siatkarzy PlusLigi kształtują się na poziomie 15-20 tysięcy euro miesięcznie. W końcowym rozrachunku, daje to kwotę około 180-240 tysięcy euro za cały rok gry. Jeżeli zestawimy to, ile zarabiają najlepsi siatkarze w PlusLidze, z zarobkami najlepszych piłkarzy PKO BP Ekstraklasy, to wychodzi, że jest to prawie cztery, a nawet i pięć razy mniej na niekorzyść siatkarzy. Dla porównania we włoskiej lidze, która uważana jest za najbardziej hojna, jeśli chodzi o zarobki najlepszych siatkarzy, największe gwiazdy mogą liczyć nawet na 1 milion euro za sezon gry.

Ile zarabiają polscy siatkarze i Ci, którzy nie mają statustu gwiazd, ale są ważnymi ogniwami swojej drużyny? Mówi się, że maksymalnie około 30 tysięcy złotych za miesiąc gry. Początkujący czy rezerwowi siatkarze w PlusLidze na taką kwotę muszą zapracować przez cały sezon.

Czy zarobki polskich siatkarzy są wyższe, niż światowych gwiazd?

Jeżeli porównamy średnie zarobki, to z pewnością stoją one na podobnym poziomem. Wyjątek stanowi liga włoska, która znacznie odjechała reszcie, w tym PlusLidze. Jeśli zaś chodzi o to, ile zarabiają siatkarze na świecie, to listę otwiera reprezentant Polski, Wilfredo Leon.